Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros kismamák, ti nem...

Cukros kismamák, ti nem vagytok folyton-folyvást éhesek?

Figyelt kérdés
Én már második gyerekemmel diétázom tarhasség alatt. De valahogy az elsővel könnyebb volt, mert nem is kívántam nagyon enni, mert szinte végig rosszul voltam. Viszont most ez a diéta nagyon megvisel, iszonyatosan kívánós vagyok, és fitnek érzem magam. Ti, hogy bírjátok? Kevés ez a mennyiség, akkor is, ha egészséges. Nyilván be tartom, muszáj. :D Engem elsőnél lelkileg nagyon megviselt a tudat, hogy nem ehetek össze-vissza. Most fizikailag. Ti?

2012. okt. 12. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
A 3. gyerekemet, várom, akivel szintén diétázom. Első gyereknél nem volt semmi, másodiknál csak a vizsgálat után kellett elkezdeni, és egészen jól ment. Most viszont a kezdetek óta. Néha azt érzem a falat lekaparnám, mert éhezem a szó szoros értelemben. Sokan csak mosolyognak, de a baba érdeke... Én meg legszívesebben behúznék neki egyet. Főleg mikor a második kakaóscsigát eszi előttem.
2012. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Második: kinek húznál be?


És a kérdésre: délelőtt soha, este szinte mindig. :) Így hajlamos vagyok rá, hogy egy doboz mackósajt elvásson egy este... Mintha nagyon egészséges lenne. :)))

31+4 hkm

2012. okt. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hány gram CH-n vagytok? Jah a sajtra már én is gondoltam parizerrel. Nekem leginkább a pékáruk hiányoznak, meg a pizza.

Én is be tudnék verni annak, aki még egyszer elmondaná, hogy végülis megéri a baba miatt... Ami nyilván így van, ez nem is képezheti vita tárgyát. Csak viccesen jön ki, hogy utána ugyanúgy körbekínál engem is sütivel, meg mindenféle földi jóval. :D Nahát mindegy, a múltkori terhességemnél 5 kilót szedtem fel, 6,5 kiló távozott. Most beszéltem a védőnővel, azt mondja nekem, nem ártana többet hízni... Most mondjátok meg, ez milyen tanács már?

2012. okt. 12. 13:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahh, így már értem a mondatot. :))


A mackósajt nekem is parizerrel társul. :))))))


Amúgy 225 gramm CH-n vagyok, tehát nem túl szigorú, de sajnos a pizza nem nagyon fér ebbe se bele. Néha szoktam csalni, 2-3 hetente 1 vékonytésztájú, 32 centis pizzát két napra leosztok. Nekem a pékáru nem hiányzik, eddig se ettem. Fehér kenyeret se. Inkább a tészták, a sok gyümölcs, a sok tej és a sok joghurt hiányzik. :(

2012. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

En nem ehezek, 5x eszek naponta igy nekem ok.

Az edesebb dolgok (puding, turokrem, gyum joghurt, peksuti) viszont hianyzik :(.


29h km

2012. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KicsiSzív 2 ***** válasza:
100%
Sziasztok sorstársak!:-) Én ebédig szoktam éhes lenni.Sosem voltam édesszájú de diéta óta ölnék egy csokiért:-) De szigorúan betartom a Baba miatt,na de szülés után bevágok egy tortát az tuti!Én 60kg vagyok és semmit nem hízok pedig már 31 hetes vagyok.Ti két étkezés között mit nassoltok?Persze amibe nincs vagy alig van szénhidrát.Néha uzsira egy norbis túrórudit vagy pudingot megeszek,persze beleszámolva a ch-t,ti nem szoktatok?
2012. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én beleszámolva a vacsorába vagy az uzsonnába szoktam csokit enni. 1 szelet kinder csokit. 6,4 gramm a ch értéke.
2012. okt. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KicsiSzív 2 ***** válasza:
A kinder csokiba nincs cukor?Nem dobja meg az értékedet?
2012. okt. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De van benne. De nem tilos a cukor fogyasztás, hisz akkor gyümölcsöt és zöldséget se ehetnél, mert azokban is van cukor. A lényeg, hogy számolni kell, hogy mennyit fogyasztasz belőle. Így nekem pl. az uzsonnám 30-40 gramm CH lehet, a kinderből 1 szelet 6,4. Ha uzsonnára eszek egy szelet graham kenyeret, felvágottal, sajttal, paradicsommal, akkor egy szelet ilyen kis csoki is belefér. A dietetikus mondta, üdítőt is ihatok, de szigorúan számolnom kell a CH értékét. A diéta nem arról szól, hogy tilos, mindent szabad, de mértékkel és számolva.
2012. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A diétának van két hatalmas előnye is. Csak, hogy valami nagyszerű is legyen. Szülés után szinte ugyanannyi, vagy kevesebb vagy, mint előtte voltál. A másik pedig, hogy ez az egészséges étkezés alapja. Hátránya az, hogy szülés után hirtelen elkezdünk mindenfélét enni (pótoljuk a kimaradt örömöket:), ettől elhízunk hirtelen, de ezzel nem tudom ki, hogyan van, de a legtöbb anyuka szoptatás alatt nem a soványságáról híres amúgy sem. :) Nekem az első dolgom anyukám tiramisujának az elfogyasztása lesz.:) Sajnos nekem szülés előtt van két jó kajálós ünnep (karácsony, szilveszter), szóval ott lesz a kísértés... Előző gyermekemnél ez nem esett bele, ő karácsony előtt született 1 héttel.:)
2012. okt. 15. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!