Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pszichátrián kapott gyogyszere...

Dobainé Nagy Anita kérdése:

Pszichátrián kapott gyogyszereket szedek. Ha terhes lennek ezekkel a gyogyszerekkel valoszinu nem tarthatnám meg vagy igen? -nehogy baja legyen. Valdoxant este, rivotrilt napkozban es citoprmot reggel szedek. Kerem valaszoljon valaki!

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ezek a zógyszerek csak a magzatzsinór és a méhlepény működésének beindulása után kerülnek át a baba szervezetébe, ami nem azonnal történik meg (hogy mikor pontosan, azt nem tudom fejből).


De gondolj bele, sok gyógyszerszedő anyukának születik egészséges gyermeke.


A kérdé inkább az, h a te betegséged szempontjából megfelelő-e, ha azonnal abbahagyod a terhesség idején, vagy jobb lenne a fokozatosság vagy a babatervezés előtti teljes leállás, de ezt a pszichiátered tudja csak megmondani, viszont szerintem kicsi az esély egy korán kiderült terhességnél, h a babának baja essen emiatt.

2012. okt. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia.Zsuzsa vagyok .Tudom,hogy most rossz neked Én ugyan így voltam pánik beteg voltam 6-évig és így lettem alkoholista is ,mert akkor még nem ismertem fel a betegségem és inkább ittam ,hogy jól ko legyek és csak bedűljek az ágyba.Én még szedtem a gyógyszert és ittam is akkor adta mellém a Jó isten a férjemet .Szóba jött a baba elmentem az orvoshoz és mondtam neki babát szeretnék Ő azt mondta oké vagy baba vagy a gyógyszer.Így leraktam és 1-2-napra kiderült ,hogy babát várok .Oké nem nyúltam a gyógyszerhez de mindig is féltem ne hogy megint rohamom legyen de azóta sincs.A piát meg az nap este ittam még egy üveg bort és leraktam .Sosem hiányzott és nem is hiányzik semelyik .Én évekig szedtem a Rivotrilt és a paroxátot és a Dr-Nő azt mondta,hogy nem kell félni a babának nem lesz semmi baja max nyugodtabb lesz és tényleg ,semmi baja úgy hogy nyugi .De akkor a gyógyszert tényleg le kell rakni.Nagyon,nagyon,sok sikert kívánok neked és sok sok kitartást Űdv Zsuzsa
2012. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha gyereket akarsz, akkor előtte beszélj a pszichiátereddel, hogy ha ezeket nem szedheted terhesség/szoptatás alatt, akkor milyen más hatóanyagú szerekkel lehet kiváltani. ÉS: genetikust is fel kell keresni ezzel a kérdéssel!!!

Bár nekem nincs pszichés problémám, de lamotrigin hatóanyagú gyógyszert szedek az epilepsziámra, amit bipoláris problémára is felírnak.

2012. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Xanax mellett lettem terhes, mikor kiderült abbahagytam. A pánik rohamok jönnek, meg a hülye gondolatok. Tegnap is volt. Nem szedem rendszeresen de a 0,25 ből néha 1/2-1 kell mert remegek meg 140 körül van a pulzusom. A dokim azt mondta inkább vegyem be mint hogy rosszul legyek, ennyi nem árt a gyereknek. Nekem meg biztonságot ad a tudat, hogy ha kell bevehetem.
2012. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a segitsegeiteket. rettegek hogy mi van ha baja lesz ...meg nem tudom biztosara hogy terhes vagyok e csak nem jott meg meg, es egybol megijedtem, a gyogyszerek miatt hogy nem tarthatom megbiztos hogy az orvosok ezt fogják mondani. olyan durva nagydozisu gyogyszereket nem szedek igazándibol, kimerultsegre kaptam. ha kismamvagyok szoritsatok hogy ne legyen semmi gond... koszonom a megnyugtato válaszaitokat!!! minden jot nektek
2012. okt. 12. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!