Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » + teszt esetén, ha nem kezdek...

+ teszt esetén, ha nem kezdek el sem folsavat, sem multivitamint, sem magnéziumot szedni, akkor sokat ártok a babámnak vagy magamnak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 15. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendszeresen és egészségesen táplálkozol illetve sok folyadékos iszol, akkor nem. Gondolj bele, öreganyáink szerinted foglalkoztak azzal, hogy folsavat vagy multivitamint szedjenek? :) Persze én végig szedtem, amit az orvos javasolt, mert így éreztem, biztonságban a babámat.


A lényeg a változatos étrend és a nyugalom. Boldog babavárást kívánok!

2012. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én egyik gyereknél sem bírtam lenyelni a gyógyszert. Mindkettő egészséges lett hál isten:)

Most, a harmadiknál tudtam meg, hogy létezik egy "kisebb" a femibion. 8. héten kezdtem el szedni.

2012. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd el szedni minnél hamarabb,sőt ha tervezitek a babát akkor azelőtt kb. 2 hónappal el kezdheted szedni. De ha már pozitív a teszt akkor mindedj. Ilyenkor sokkal nagyobb vitaminszükséglete van a szervezetednek mint máskor. Tudod? Gondolj csak bele,már ketten vagytok és ő rajtad keresztül tud csak hozzájutni mindenhez,az ember pedig hiába étkezik változatosan, nem tud mindig minden fontos anyagot bevinni a szervezetébe. Szerintem nem árt minnél hamarabb elkezdeni a szedést,főleg a folsavat.
2012. okt. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is femibiont szedek, az elég jol bevált nálam
2012. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A vitaminra nem a babádnak van szüksége, hanem neked. A kisbabád elveszi a szervezetedből, amire szüksége van, és annyit, amennyire neki van szüksége, változatos táplálkozással tudsz pótolni. Viszont most jön a tél, nem lehet annyi vitaminforráshoz hozzájutni, mint máskor, úgyhogy nem lenne butaság vitamint szedned, főleg folsavat! (Ha azonban csak most teszteltél pozitívat, nem tudom, mire lenne jó a magnézium. Azt a korán jelentkező görcsök és keményedések ellen szokták javasolni.)
2012. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Magadnak többet ártasz. A baba a te szervezetedből vonja el azt, amire szüksége van. Előfordul, hogy neked nem hagy semmit, ezért kell szedni a dolgokat, mert te rosszul leszel ezek nélkül.
2012. okt. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

A folsav kell, ha nem akarsz szegény gyereknek velőcső záródási rendellenességet.

Persze ha nem szeded, akkor sem biztos, hogy baja lesz, csak jóval nagyobb az esélye...

2012. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Akkor már hiába szedi a folsavat. A fogantatás pillanatában eldől , hogy lesz e fejlődési rendellenessége. Épp ezért kell előtte elkezdeni szedni. Utána már elég a vitamin (gravida, elevit stb), magnézium ált a görcsökre, keményedések miatt kell. Alapra nem írják fel (nálunk). Ami fontos még a vigantol ezt mindenképp szedjed majd (5-600Ft csak), + vas de azt már miattad , nem a baba miatt.
2012. okt. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!