Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz a 36. hét után? Lehet...

Mi lesz a 36. hét után? Lehet előbb szülök majd? Elég sokszor keményedek, magnéziumot szedek, most 31 hetes vagyok. Méhszáj szerencsére mindig zárt. De a 36. héttől már nem lehet magnéziumot szedni. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Persze vannak napok amikor nem vészes, de van amikor nagyon, és néha megjönérzésem van. Gondolom ezek jóslók. Mondtam a dokimnak, több magnéziumot kell szednem és ha érzem akkor pihenni. De mi lesz így amikor már nem szedhetem a magnéziumot? Van ilyen tapasztalat? Előbb megszülhetek?
2009. aug. 7. 09:29
 1/8 anonim válasza:
Szia! Én 2* voltam korházban, ahol visszatartották a szülést, 1* 27 hetesen akkor rövidült a méhszáj, majd 32 hetesen akkor ki is nyílt a külső, rengeteg magnéziumot szedtem és pipolphent a 36 hétig. Most vagyok 40 hetes, holnapra vagyok kiírva és még mindíg nincs jele, hogy ki akarna bújni a baba.
2009. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is sok magnéziumot és Pipolhent szedtem a 36. hétig, hogy ne legyen koraszülés. Nekem a méhszáj a 30, héttől nyílt szépen fokozatosan. 37. héttől málnalevél tea...5 nappal a kiírt előtt szültem. Már attól féltem, túlhordom...;)
2009. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!éN A 26.héten korházba kerültem mert kinyílt a méhszáj,ezért visszatartáson voltam.Sok magnéziummal engedtek haza.A 36.héttől nem szedem,ki is nyílt a belső méhszáj is.A hasam nagyon sokat és több mint 1 percig keményedik. Most vagyok 39 hetes és még mindig egyben vagyunk a babámmal.Ja !és ez már a 3. terhességem!
2009. aug. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én is elég sokat keményedtem 30 hét felett,és ráadásul szépen lassan a 32. héttől elkezdtem kinyilni.36.hétre teljesen kinyiltam.holnap kezdem a 38.hetet,és még egyben vagyok.kedden elment a nyákdugóm,azóta keményedésen kivül semmi,még joslo sem volt,pedig elötte az is volt.az én fiam nem akar kifele sietni.a magnéziumra meg csak azt tudom mondani hogy nekem a doki is és a védőnőm is azt mondta hogy az szedjem csak tovább(3x1 magnesium citricit-et szedek).

szerintem nyugodj meg(tudom mondani könnyű)mert az idegeskedés sem neked sem a babádnak nem jo.nem törvényszerű hogy hamarabb jön .

egyébbként 2 hete mondta a doki hogy 2 hetet ad és megszülök,de még egyben vagyok.ja és már a 22. hét óta koraszüléssel fenyeget rövidülés és keményedések miatt.

további nyugodt pocakosodást,és könnyű szülést kivánok.

2009. aug. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem aggódom, nagyon köszönöm a válaszaitokat!!
2009. aug. 7. 17:46
 6/8 A kérdező kommentje:
Könnyű szülést kívánok Nektek! És sok egészséget, jó babázást nemsokára!!! :)
2009. aug. 7. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár már megköszönted a válaszokat, de meg szeretnélek nyugtatni:)

Előző terhességemnél a 20.héttől napi 3*1 Mg citrátot szedtem, mert nyílt a méhszájam és sokat keményedett a pocakom. A doki koraszüléssel ijesztgetett.

A 35. héten már 1111 volt a méhszáj.

A 36. héttől pedig nem szedhettem a Mg citrátot. Minden héten, amikor vizsgált, azt mondta, hogy bármikor szülhetek. Nos, 40+1 voltam, amikor befektetett a kórházba. Én kértem, mert sokat voltam otthon egyedül és féltem, hogy mi lesz ha beindul a szülés. Na, a kórházban, oxitocinoztak, magzatvizet néztek, túrkáltak.

Semmi fájásom nem volt az NST szerint sem.

40+4 voltam, amikor a doki burkot repsztett, kézzel kicsit rásegített és 20 perc múlva felsírt a kisfiam:)


Most tesót várjuk. A 9. héttől 2110 a méhszájam, most vagyok 24 hetes. Még nem keményedik úgy a pocakom, de emiatt a méhszáj érték miatt ott lebeg a koraszülés esélye...


Nyugi!!!!! Nem feltétlenül fog előbb érkezni a babád:)

Pihenj és sok folyadék!!!

2009. aug. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy! Neked is köszönöm a megnyugtatást!

Gratula a gyerkőchöz és a pocaklakóhoz! :)

2009. aug. 8. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!