Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sima nőgyógyászhoz mehetek...

Sima nőgyógyászhoz mehetek azzal, ha félek, szivárog a magzatvizem?

Figyelt kérdés

Nincs orvosom és a körzetünkben sajnos a kismamagondozás is csak annyi, hogy a védőnő mér mindent, így doki nem lát, csak ha beutalót kell írni.


Elmehetek sima nőgyógyászati rendelésre várandósként, hogy megvizsgáljon az orvos?

Utoljára 6 hetesen vizsgáltak, azóta nem voltam SZTK rendelésen.


34 hetes vagyok és egy ideje teljesen vízszerű "folyás" jön belőlem, szagtalan és biztos a hüvelyemből jön, nem vizelet.

Próbáltam, hogy tisztasági helyett zsepit teszek be, ez átázik, annyira híg, de kissé fehéres, mintha folyással lenne keveredve.


2012. okt. 15. 20:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%

6 hetesen látott utoljára doki????????? és az uh-k, meg a kötelező vizsgálatok????


amúgy elmehetsz. speciel, ha a magzatvíz folyik, kiszáradhat a gyerek.


komolyan hihetetlen, hogy nem nézetted meg magad egyszer sem a sok hét alatt... felelős anyaság :(

2012. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal lásson nőgyógyász! Jó a sima is! Ha eláztatja a zsepit lehet bizony magzatvíz! És a kötelező uh-ok, vérvételek, nőgyógy vizsgálatok sem voltak meg??
2012. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
25%

Most ezt komolyan mondod, hogy 6 hetesen voltál utoljára orvosnál??


TE NEM VAGY NORMÁLIS... Hogy lehetsz ilyen felelőtlen?

Ha már magadra nem gondolsz legalább a babádra gondolhattál volna. Előre sajnálom szegényt, hogy ilyen anyja lesz. Valószínűleg az apja se lehet különb, ha nem vitt el ő se.


Ilyenkor nem értem azt meg, hogy menni normális szülő lenne, akinek valamiért nem lehet gyereke, és az ilyennek meg igen... (Na és most nyugodtan le lehet pontozni, mert elmondtam a véleményem, bár szerintem mások is hasonló véleményen lesznek.)


Ja és AZONNAL FORDULJ ORVOSHOZ!!!!!


36+5 hetes kismami

2012. okt. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

A kötelező UH-ot szonográfus nézi, ott nincs orvos, sajnos cytológiát meg nem csinálnak, mivel 1 éven belüli az utolsó leletem.


Nem engem kell támadni, hanem a magyar egészségügyet!

Így is eléggé félek pont emiatt, hogy nehogy baj legyen, mivel pénzünk nincs magánorvosra, ezért szerencsés vagyok, hogy eddig minden rendben van.


Szóval a kérdésre érdekel a válasz, hogy sima rendelésre elmehetek-e, ahová a többi, nem várandós nő is jár?

2012. okt. 15. 20:59
 5/22 anonim ***** válasza:
38%

a szonográfus az speciel nőgyógyász szokott lenni..


a kötelező tanácsadáson, ha nincs választott orvos, megvizsgál a tanácsadást végző orvos.


és semmi gond a magyar egészségüggyel, három gyereket szültem, mindig maximálisan elláttak, és meg is vizsgáltak, pedig csak az egyik gyereknél volt választott orvosom.


és igen, rohadtul felelőtlen vagy.

2012. okt. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Azonnal menj be a legközelebbi kórházba, ott éjjel nappal van ügyelet, ahol megvizsgálnak!

Ezzel nem szabad megvárni a holnapi rendelést!!!

2012. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolod, hogy a magzatvized szivárog azonnal menj be a kórházba. Ne nőgyógyászati rendelésre, hanem oda, ahol amúgy is szülni fogsz. Van ügyeletes orvos és megvizsgál. Ha tényleg szivárog haza se fog engedni. Ha a magzatvíz elfolyik teljesen akkor nagy valószínűséggel vége a terhességnek, de a babád már kész a kinti életre és még az is lehet, hogy tüdőérlelő szurit is tudnának adni.
2012. okt. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Már bánom, hogy kiírtam a kérdést :(((


Igen, tudom, hogy mennek a dolgok, ezért is csodálkoztam, mikor a védőnőm mondta, hogy ebben a körzetben ez a szokás.

Ő mér szívhangot, súlyt, vérnyomást.

Vérvételre kellett csak beugranom nőgyógyászhoz, az UH-on pedig csak a 12.hetesen nézett doki, a többit szonográfus nézte, aki nem egyenlő a nőgyógyásszal.

Majd 2 hét múlva kezdődik az NST, ott nem tudom ki van bent, gondolom, ott már orvos.


Szóval ennyit rólatok, mielőtt ítélkeztek, ismernétek a körülményeket...

Minden jót, köszönöm a segítségeteket :(

2012. okt. 15. 21:14
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Egy icipicit had védjem be a kérdezőt! Sajna tényleg ilyen helyenként az egészségügy! Ha még nem találkoztatok ilyennel, akkor szerencsétek van. 6 hetesen látott doki, amikor vérezgetés miatt kórházban voltam. Ott néztek hüvelyi úton is. Utána CSAK uh volt. Jártam a terhesgondozásra az sztk-ba, de nem néztek hüvelyileg, mert úgy tartják, minek, ha minden oké. Csak megkérdezte hogy érzem magam és írták a beutalót. Nos nem mindig éreztem, hogy minden oké lenne, amiket jeleztem is, mindenre a válasz: "ez csak természetes dolog a terhesség alatt..." Még a 33. héten is jeleztem, hogy ilyen meg olyan dolgokat érzek. Majd a 35. héten bementem a kórházba, hogy 4 napja megy el a nyákdugóm. Egy "kedves" szülésznő megnézte a tisztasági betétemet és hazaküldött, hogy nincs itt semmi, nyugodtan menjek haza. Én akkor éjjel mentem vissza szülni!!!!! Persze azóta is magamat hibáztatom, hogy nem voltam ennél sokkal erélyesebb, de első baba volt, valamint ha orvos vagy szülésznő mond valamit, úgy van vele az ember, hogy nem áll le a szakemberekkel veszekedni, csak tudják mit csinálnak. Na hát azóta okosabb vagyok. Költözés miatt más most a terhesgondozásom, most érzem a törődést! Ami hatalmas megnyugvást jelent! Ezért is mondom mindenkinek, hogy ha úgy érzi valami nem oké, nyissa ki a száját és jelezze, mert ennyire idiótának, mint a 8 hónap alatt a nagyfiammal, még soha nem éreztem magam. Ja és most is, ha épp valami miatt az sztk-ba kell mennem! Szomorú, de tényleg van ilyen!

Kedves kérdező! Menj be a kórházba és vizsgálat nélkül ne menj haza! nyugodtan állj ki magatokért!

2012. okt. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Babeli Zurzavar ***** válasza:
80%

nos a helyzet az hogy nagyvarosban szultem, fogadott orvosom volt, aki a csalad kozeli baratja es a varandossagom alatt huvelyi uton 2 alkalommal vizsgalt ossz vissz, eloszor a terhesseg megallapitasanal, masodszor amikor attol feltem elkaptam vmi fertozest, ezen kivul csupan uh-ot csinaltak. az 1. nst utan vizsgalt volna meg, de a gyerkoc megelozte... akik lehurrogtak a kerdezot, Ti milyen egyeb vizsgalatokon vettetek reszt, amit a kerdezo ellatasabol hianyoltok?

ja, es kijelenthetem, hogy sem a varandossagom, sem a szulesem, sem az anyai mivoltom nem tekintheto felelotlennek... szoval vilagositsatok mar fel, hogy a kovetkezo gyerkocnel koszoruljem a csorbat,hogy miben kellett volna alaposabbnak lennem/lennie a dokinak?- es ezt most komolyan, minden cinizmus nelkul kerdezem-

2012. okt. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!