Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lakótelepi lakásban tartott...

Lakótelepi lakásban tartott sziámi cicánk van. Meddig maradhat nálunk? Végig vagy van valami megszabott idő? Még csak 6 hetes vagyok. Minden oltása megvan, nem érintkezik más állatokkal, járunk állatorvoshoz.

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Miért ne maradhatna nálad?

Élete végéig maradhat.

Szólj a dokinak, hogy van macsek, akkor lesz plusz egy vizsgálat és annyi. Miután megszületett a pici, majd vigyázz, hogy ne nyalogassák egymást:)


Nem kell elmennie a cicának a baba miatt.

Boldog Babavárást

2009. aug. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
A cica a toxoplazmózis miatt "veszélyes", de azt nem a cica, hanem az ürüléke terjesztheti. Maradhat nyugodtan, csak ne te takaritsd, illetve szólj a dokinak, mert vérvételkor meg kell nézni, hogy átestél-e már a fertőzésen. Ha igen, akkor semmi gond, mindketten védettek vagytok. Ha nem, akkor rendszeresen ellenőrizni kell, és akkor tudják kezelni.
2009. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
egyetértek az első válaszólóval, de még annyit hozzáfűznék hogy amig terhes igyekezz hogy ne te ürítsd az almot, kerüld el messzire a cicakakit! HA egy mód van rá.
2009. aug. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, legalább megnyugodtam hogy van megoldás mert imádjuk a kis rosszaságot:)
2009. aug. 7. 11:52
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk is van a lakásban egy cicus-akit imádunk,ha meg kellene válnom tőle,belebetegednék.Az almot a férjem cseréli.A védőnő is tud róla,egy szót sem szólt miatta.Nem úgy a környezetem...Sokan szegezték nekem a kérdést:és a macskátokkal mi lesz?-hová viszitek?Mikor mondom hogy marad,na akkor jönnek az okosok...fertőzés,toxoplazma,ráül a babára,stb.De már ezeket meg sem hallom.
2009. aug. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én most vagyok 39hetes és 23hetes voltam és még mindig velem aludt benn a cilum.Én is megcsináltattam a toxo tesztet hála az égnek mindig negativ lett.Vagyis nem estem át rajta!MAjd a cilunk korházba került mert eltörte a lábát és sajnos csak nekem engedte hogy kezeljem.Beszéltem a állatdokival hogy hogy is van ez a toxoplazmozis és közölte hogy előbb elkapom egy mosatlan zöldségtől vagy gyümölcstől mint a cilutol:)

A vicc hogy terhességem előtt sosem halottam erről a toxo dologról de miután terhes lettem egyből jöttek a kedves jót akarok :@ ennyit róluk:)

A tesztet mindenesetre csináltasd meg hogy megnyugodj meg a környezeted is!Egészséges babót kivánok:)

2009. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak: azért jobb lenne, ha nem lett volna minden neg. Ugyanis ha már egyszer elkaptad, akkor védett vagy te is és a baba is. Nekünk is van cicánk, de én sem estem még át rajta. Nem is annyira a macska miatt gáz szerintem, hanem azért, mert nem tudom, mennyire lehet lemosni a zöldségekről, gyümölcsökről.
2009. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na előttem már mindenki leírta a lényeget! Sajnos az én párom nem volt hajlandó a macskaalmot takarítani mivel egész nap gürizik és két cica mellett volt ám rendesen ürülék.... Amikor a kanapén találtam macskaszar foltokat, akkor nem volt kérdéses a dolog, ugyanis az idősebbik cicám nem volt hajlandó segget nyalni,- egy barátnőmre bíztam őket ideiglenesen. Mi nekünk nagyon nehezen jött össze a baba, 7 évet vártunk rá és semmit se akarunk kockáztatni, ugyanis bennem nincs ellenanyag a toxo ellen. Nagyon szeretem a cicáimat, de a babát még jobban! Nem kell megszabadulnod a cicádtól, csak tartsd be a szabályokat, ha meg van benned ellenanyag akkor meg nyugis lehetsz! Én így is sokszor aggódok egy csomó dolgon a terhességem alatt, de azt tudom, hogy a cicák nem is lehetnének jobb helyen mert barátnőm imádja és kényeszteti őket helyettem is. Boldog babavárást mindenkinek!
2009. aug. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt én is nemrég kaptam e-mailben:

[link]

2009. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!