Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan közöljem a munkáltatóva...

Hogyan közöljem a munkáltatóval, hogy terhes vagyok? Van erre valami bevett szokás?

Figyelt kérdés
ugye ezért nem rúghat ki? határozatlan idejű munkaszerződésem van.

2012. okt. 17. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha felsz hogy kirug a legjobb ha irasban kozlod. Vagy egy masik vezeto jelenleteben. Nem rughat ki hivatalosan egyebkent. Irj emailt a hirrol es hogy szeretnel errol vele beszelni. Akkor ott a nyoma. En is emailt irtam, bar nem feltem h kirugnak.

30h km

2012. okt. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bejelentés napján írj reggel egy e-mail is. Így nem mondatják, hogy te csak kirúgás után szóltál.
2012. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha időben közlöd akkor nem rúghat ki mert határozatlan idejű a szerződésed,megillet a felmondási védelem.Én bementem reggel dolgozni közöltem a főnökömmel hogy már sokáig ne számítson rám,megkérdeztem miért én pedig mondtam neki hogy terhes vagyok ezért.Bár nem tudom milyen helyen dolgozol nálunk szerencsére laza társaság van.
2012. okt. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szóltam a két közvetlen felettesemnek, akinek informálta az áruházvezetőt.

Én veszélyeztetett terhes voltam 8. héttől. Plusz, amikor eljöttem TP-re, pont akkor volt áruházvezető váltás.

2012. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Írásban jelentsd be, ugyanis az új munkatörvénykönyv szerint csak akkor illet meg a védettség, ha a munkáltató bizonyíthatóan tudott a terhességedről.(GYED, GYES alatt sem mondhat fel, de, ha újra munkába állsz 1-2 esetleg 3 év múlva, a mostani törvények szerint már nem jár a 3 hónap védettség, tehát, alapos indokkal az újra munkába állás első percében felmondhatnak. Ez azért még kicsit odébb van, addig ki tudja hányszor korrigálják az MT-t). Javaslom az e-mailt, kézbesítési és olvasási visszaigazolással, aztán, ha olvasta, menj be hozzá, és szóban is közöld. A terhességed nem lehet a kirúgás oka, csak olyasmi, hogy szánt szándékkal kárt okozol, elhanyagolod a munkádat, alkalmatlan vagy rá, stb de ezt bizonyítaniuk is kell.
2012. okt. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

írt már valamelyikőtök ilyen levelet? mi állt benne?

"Tisztelt munkáltató,

ezúton közlöm Önnel, hogy terhes vagyok, az x.hetet töltöttem be.

Állapotomból kifolyólag már nem tudom sokáig ellátni a munkámat.

Kérem szíves megértését.

köszönettel: xx


ez azért kicsit gázos, vagy így valahogy szokás?

2012. okt. 19. 12:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt Munkáltató!

Tisztelt Munkaügy!


Ezúton szeretném Önöket tájékoztatni, hogy áldott állapotban vagyok és jelenleg a 12. hétben járok.

Egészségem állapota miatt az orvosom úgy döntött, hogy a jelen helyzetben nem folytathatom tovább a munkavégzést.


Előreláthatólag 2012. 11. 01-től szándékozom otthon maradni. Természetesen ezen időpontig a munkámat tőlem telhetően, a legalaposabban ellátom és ha szükséges, helyemre egy másik kollégát betanítok.


Megértésüket köszönöm,

Kovácsné Elmegyek Szülni


Röcsögefalva, 2012.10.19.

2012. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, tényleg nagy segítség volt.
2012. okt. 21. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!