Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek nincs magándokija...

Ha valakinek nincs magándokija és terhes mi a szokás az alapból járó terhesgondozásnál?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ki fog megvizsgálni? Aki lakóhely szerint ki van rendelve? Vagy egyszerűen havi 1-szer csak be kell menni a nőgyógyászatra és az épp aktuális orvos vizsgál meg?

Akinek nincs dokija kérem írja meg mi a szokás!


2008. szept. 28. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs még orvosom és mindíg az vizsgál aki épp benn van ügyeletben.
2008. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Havonta 1X be kell menned a kórházba/SZTK-ba, és ő megvizsgál, elvégzi az UH-t.

A védőnőd állandó, akihez körzetileg tartozol. Ő vezeti majd a kiskönyvedet, adja a beutalókat, amiket majd a házidoki pecsétel le.

Magándoki nélkül sem leszel elveszve.

Meg van adva, hogy mely terhességi héten kell menned Uh-ra, többnyire 4 hetente.

4 hetente keresed fel a védőnőt is.

Szülésnél pedig az épp ügyeletes doki és szülésznő lesz bent.

22 hetes kismama

2008. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs fogadott dokim, de én "választottam" magamnak egyet! :-) TB alapon járó, tehát ingyenes SZTK-s rendelésre járok, mindig ugyanahhoz a doktorbácsihoz. Így mégis végig kiséri a terhességemet, ismer, bár a dologhoz hozzátartozik, hogy ő már nem vállal szülést. Tehát szülni ügyeletesnél fogok. Nem érzem magam ettől elveszettnek, komplikációmentes a terhességem, a babám pedig biztos nem fog bent maradni.

39 hetes kismama

2008. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem sincs és nem is lesz fizetett dokim.Ahogy az előttem szóló én is kiválasztottam magunknak egy dokit,és akkor megyek amikor ő rendel.Szülni ügyeletesnél fogok. Nem hiszem hogy ettől bajunk lehetne, vagy kevesebb lennék!Ha elsőre nem a megfelelő dokival találkozol, akkor se add fel!én addig mentem orvosról orvosra amíg a mostanit megtaláltam, ő volt a 4-dik!Ő válaszol a kérdéseimre, elmondja mire számíthatok!Nagyon kedves ember, nekem ez sokat számít!!


boldog babavárást

25 hetes pocakos

2008. szept. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Már csak egy dolgot nem tudok, de szerintem ezt kórháza válogatja és nem is biztos, hogy választ tudok rá kapni!

Szóval, ha havi 1szer megyünk vizsgálatra akkor hova kell menni? A nőgyógyászaton a terhesgondozásra vagy a sima nőgyógyászati ambulanciára? Ez csak azért érdekel, mert a terhesgondozáson csinálják az NST-t is, ettől függetlenül a vizsgálattal is oda kell menni??

2008. szept. 29. 13:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolókhoz hasonlóan nekem sincs dokim, de ugyanahhoz járok. A védőnő vagy vizsgálat után a doki mondja meg, mikor kell legközelebb jönni. Ha nem mondják, kérdezd meg. Eleinte én is nagyon féltem, hogy mi lesz, de minden nagyon simán ment. Nyugodtan kérdezz, nem fognak bántani, mert a babád érdekében teszed. Minden jót neked!
2008. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!