Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21. heti uhon vesetágulatot...

21. heti uhon vesetágulatot látott a doki a kisfiamnál. Nagyon agodom annak ellenére, hogy a nogyoyászom megnyugtatott"kisfiuknál gyakori"Van valaki hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés
2009. aug. 8. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöméknek is ilyen volt. Tényleg nem volt semmi gond, most már másfél éves egészséges kisfiúcska. Terhesség alatt többször voltak uh-n, mint a kötelező, mert figyelgették neki, aztán mikor megszületett, akkor is. Soha nem volt ebből semmi problémája, és már nem is lesz, "kinőtte".

Próbálj meg nem izgulni, esetleg nyugtatgasd magadat plusz ultrahangokkal (ha megteheted), más orvosok véleményével is, több szem többet lát alapon.

Jó babavárást!

2009. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a megnyugtato vàlaszodat!Probàlok megnyugodni de hàt gondolhatod....azèrt aggaszt.Igen most a jovohonapban is megyunk uh-ra.igy szemmel tartjuk.Mègegyszere koszonom
2009. aug. 8. 15:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk a 32-dik héten állapították meg a kisfiamnál ezt a tágulatot. Most voltunk a 38-dik heti uh-n,és válozatlan a helyzet. Azt mondták,hogy születése után majd vinni kell a kicsit kontroll vizsgálatokra. Remélem kinövi majd a kisdrágám,ez miatt én is aggódom picit!

Boldog babavárást!

2009. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem a 16. héten látták először,aztán a 18. héten említést sem tettek róla,a papíron sincs,szóval én azt sem tudom,megvan-e még,mindenesetre visszahívtak kontrollra.Ja és nálunk még az sem biztos hogy fiú...

2009. aug. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem a lányomnál az UH nem is említette, csak szülés után derült ki.

Annyi volt vele a teendő, hogy havonta jártunk vizelet vizsgálatra és UH-ra, és olyan fél éves kora körül teljesen rendben volt.

Most 7 éves és semmi baja.

2009. aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom mindannyiotoknak a vàlaszt!!
2009. aug. 11. 08:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kislányomnál mondták ezt még az UH-on, most 6 hónapos baba, a kórházban szülés után sem mondtak semmit erről és azóta sem. Ne aggódj szerintem.
2009. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 18 hetes ultahangon találtak nála vesetágulatot,de a genetikus azt mondta, hogy kinövi.A 30 hetes ultrahangon már nem találtak nála semmit.Állítólag ez attól is függ, hogy mekkora a tágulat.Ha nincs a két vese között nagy eltérés, akkor biztos kinövi.Szerintem a dokid ezt látta, és azért nyugtatott meg.
2009. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
szia én kisfiút várok és nállunk a 18.heti genetikai uh-on állapitották meg a vesetágulatot.De megnyugtattak hogy ez a jelenség nagyon gyakori föleg a fiú magzatoknál de szülésre kinövik ha mégsem akkor sincs nagy baj.Azota már javultunk is ugyhogy minden oké a babóval.Ne aggódj itt is megvannak a határértékek és ha nem éred el akkor az jót jelent.Kérdezd meg a dokid.üdv egy 35hetes kismami
2009. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
az én fiamnál is kb a terhesség félidejénél vesetágulatot állapítottak meg az uh-n, de mikor megszületett, addigra elmúlt - csináltattunk 1 hetesen egy kontroll UH-t és azon már semmi baj nem volt
2009. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!