Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes kismama vagyok, és...

6 hetes kismama vagyok, és nagyon enyhe világosbarnás folyást tapasztalok, de a doki megnyugtatott, hisz az ultrahang során minden rendben volt. Tapasztalt hasonlót valaki, és szintén minden rendben volt?

Figyelt kérdés
6+4 hetes kismama vagyok, 2. terhességnek nevezhető, mert tavaly októberben volt egy spontán vetélésem kb. a 8. héten, akkor meg is műtöttek. Nagyon örültünk, hogy 3 hónap kötelező kihagyás után szinte rögtön összejött most a babucink. Tegnap viszont nagyon nagyon minimális barnás folyást tapasztaltam, ezért ma rögtön bementünk az ügyeletre, ahol a nőgyógyász megnyugtatott, hogy jó életjelenségei vannak a babának, minden rendben van, felírt magnézium pezsgőtablettát, és rutascorbint, és azt mondta kíméljem magam és pihenjek sokat ("szigorú ágynyugalom"). Bízom benne, hogy minden rendben van tényleg, csak picit aggaszt, hogy egész nap tapasztalom ezt a nagyon enyhe barnás színeződést. Ráadásul holnaptól muszáj majd dolgoznom is. Van valakinek hasonló tapasztalata? (Főleg pozitív megerősítést várok :))))
2011. márc. 20. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!! Nekem két napig volt erősebb barnás, majd két napig nagyon világos barnás folyásom, kb az 5. héten. Nekem írt fel a dokim utrogestant, azt kellet használnom a 14. hétig. Ő nekem azt mondta, hogy valószínű mensi szerűság lehetett, mivel kb. azokban a napokban volt ez, mikor megjött volna.

Ne aggódj, tényleg pihizz és nem lesz baj.

Én most leszek 20 hetes, és azóta nem volt ilyen jellegű gondom!!!:):):)

Boldog babavárást!

2011. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Úgyszintén utrogestant kaptam, ugyanerre a barnázásra a terhesség 3. hónapjáig.Kevés a sárgatesthormon, erre való ez a gyógyszer.

Neked ezt nem adta?

Én is dolgoztam az 5. hónapig, úgy hogy volt a barnás folyás, napi 12 óra állómunka(Árkádban).De a szabadidődben mindenképp pihenj sokat.

Ha erősödne, menj vissza szerintem már akkor biztos kapsz ilyet.

Drukkolok nagyon, nem lesz baj!

2011. márc. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én voltam ilyen helyzetben. Ezt a kérdést én írtam ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

A gyógyszeres kezelésemnek a héten lett vége. Most 12+6 hetes vagyok, és jelentem jól vagyunk.

Ne aggódj. Remélem azért nem nehéz munkát végzel, mert az ágynyugalom tényleg szigorú fekvést jelent általában a 12. hétig. Én betartottam.

2011. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem 8.5 hetesen volt barnázásom,erre Utrogestant kaptam.

19hónapos egészséges kisfiam van.Szorítok Nektek!


Nem tudsz egy pár hétre elmenni betegállományba a baba miatt? Így tudnál pihenni.Remélem minden rendben lesz!

2011. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lányok! Nagyon megnyugtatóak a válaszaitok! :) Erősen elgondolkodtam rajta, hogy a héten itthon maradjak...emellett a saját nőgyógyászommal is egyeztetek mihamarabbi időpontot, és konzultálok vele a gyógyszerekről is. Nagyon szeretnék vigyázni a kisbabánkra! :) Szerencsére a főnökeim is nagyon megértőek, azt mondták amikor csak akarok maradjak itthon...
2011. márc. 20. 20:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szerintem is mihamarabb beszélj akkor a Te dokiddal. Ő tuti írni fog neked utrot. és akkor tényleg nem lesz baj. A melóval kapcsolatba meg, lehet, hogy akkor jobban jársz, ha egy hétig most inkább pihensz.
2011. márc. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt fogom tenni! Köszönöm! Neked is nagyon boldog babavárást!!! :)
2011. márc. 20. 21:28
 8/9 anonim ***** válasza:
A 4. és 5. héten nekem is volt párszor rózsaszínes-barnás folyásom. Nekem Duphastont írt a doki, egy dobozzal beszedtem (először 2x1, aztán 2x1/2), a 7. héten fogyott el, akkor abbahagytam. Azóta is minden rendben, most a 9. héten vagyok.
2011. márc. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyeztettem a dokival, azt mondta a Mg-al és a Rutascorbinnal minden rendben lesz, az nekem elegendő! :) Egyébként más fórumokon is olvastam, hogy sok kismama él meg hasonlót a terhesség alatt, és sokaknak segített a Rutascorbin. Meg persze a pihenés, semmi emelgetés, semmi stressz, semmi megerőltetés. Érzem, hogy így minden rendben van! :) Boldog babavárást Nektek is!! :)
2011. márc. 22. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!