Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Angliában élők- lenne pár...

Angliában élők- lenne pár kérdésem, segitenétek kérlek?

Figyelt kérdés

Szóval, Angliában élek. Egy családnak dolgozom a férjemmel együtt, au-pairek vagyunk papiron, de nincs NI számunk mivel erdélyiek vagyunk. Ehelyett van egy rózsaszin könyvecskénk, ami igazolja h hivatalosan dolgozunk itt mint au-pairek.

Most vagyok 6 hetes terhes, be vagyok jelentkezve a GP-nél. Mostanában akarom felhivni őket h időpontot kérjek, de egy kicsit félek h nem fognak foglalkozni velem mert nem vagyok adófizető. Vagy ez ilyenkor h müködik? Kérlek segitsetek!!! Szülni haza szeretnék menni, de még szeretnénk itt maradni legalább márciusig ha lehet.


2012. okt. 22. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

En is Angliaban elek es most vagyok 13 hetes. Azt nem ertem, hogyan lehetsz regisztralva a gpnel, ha nincs ni szamod. Anelkul csak surgossegi ellatasban reszesulhetsz ha van EHIC kartyad (europai egeszsegbiztositasi kartyad) Ha nincs ni szamod, akkor gondolom nem is fizeted. Ugy viszont nem kaphatsz ingyenes ellatast. Csak surgossegit az

Ehic-re. Szerintem fizetned kell majd. De a helyedben megkerdeznem a gp-t es ha igy van akkor gyorsan kerj egy ni szamot es kezd el a minimumot fizetni. Azt hiszem csak 2 font hetente, de az ni-sek megmondjak pontosan. A 12. het elott egyebkent sem vizsgalnak meg csak ha baj ban. Az orvos is csak csinal egy tesztet aztan elkuld a vedonohoz. O majd felveszi veled a kapcsolatot booking-in appointmenthez (ami szinten csak egy rakat papirtoltes) es utana kapsz idopontot a 12. heti uh-ra. Szoval meg van idod..

2012. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A család ahol vagyok az rendezte el h be legyek jelentve a GPnel. Voltam már mehnyakrakszuresen is,tehat nyilvan vagyok tartva. Mennék én NI szamert de nem adnak mert romaniai vagyok. Megvan a magyar allampolgarsagom is amivel könnyebb lenne,de egyelőre az útlevelem,az anyakönyvim és a lakcimkartyam is folyamatbam van. Kicsit érdekes helyzez. És ha fizetnem kell az milyen osszeg? Még irjatok kérlek.
2012. okt. 22. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha voltal rakszuresen, akkor elkepzelheto, hogy a terhesgondozas is ingyenes. Lehet, hogy a csalad be tud jelenteni a gp-hez a sajat egeszsegbiztositasan. Mintha az "eltartottjuk" lennel. De sajnos en nem voltam aupair, szoval ezt csak gondolom. A csalad tudja, hogy terhes vagy? Esetleg kerdezd meg oket. Ha ezt elinteztek neked, akkor biztosan most is szivesen segitenek. Ha fizetned kell, az szerintem nagyon sokba fog kerulni, ezert en azt tanacsolnam, hogy probald meg a papirjaidat elintezni! Ha barmiben tudok segiteni, irj nyugodtan: farkasbobe@hotmail.com
2012. okt. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!