Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha dec.31-én lejár a szerződés...

Linduci kérdése:

Ha dec.31-én lejár a szerződésem és nem hosszabítják meg (már miért tennék), de anyosom bejelent a vállalkozásába januártól akkor ha áprilisban megszülök kaphatok Gyást és gyedet?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze a lényeg h 30 napnál tovább ne szakadjon meg a munkaviszonyod! Ja és az h meglegyen a 365nap ledolgozottad! Ha az meg van és anyósod bejelent januártól akkor nincs semmi gond!!!
2012. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Dec.01-el meg lesz az 1 évem csak dec 31 -el lejár a határozott szerződésem és nem fogják tuti meghosszabítani(már miért tennék)és igy csak januártól muszáj anyosomnak bejelenteni a saját vállalkozásába!

Gondolom akkor ez igy megállja a helyét:)

Köszi a választ:)

2012. okt. 23. 15:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja még valami eszembe jutott akkor ha anyosom bejelent akkor utána egy héttel elmehetek táppénzre?
2012. okt. 23. 16:00
 4/5 anonim ***** válasza:
a lényeg, hogy az elmult 2 évben meglegyen a 365 napod
2012. okt. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen elmehetsz táppénzre, viszont lehet jobb ha 2hetet 1hónapot kihúzol h a tb ne figyeljen fel és ne járjon utána h ez egy szívességi bejelentés...én is így voltam:), engem apósom jelentett be 2hónaprautána mentem táppénzre, decemberben szülök! a táppénznél is az számít h ne szakadjon meg a munkaviszonyod 30napnál tovább! tehát mivel 1éved meg van dec.1-el így jogosult vagy maximális 1év táppénzre,de arra neked ugye nem lesz szükséged, mert áprilisban jön a babád!:)


Első voltam!!! Boldog babavárást!!!

2012. okt. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!