Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémiánál milyen...

Terhességi toxémiánál milyen baja lehet a babának? Mindenképp tünete a magas vérnyomás?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Ebben a témában már fel van téve jó pár kérdés ám, ne tessék lustának lenni és olvassad azokat!

Amúgy súlyos terhességi toxémiával szültem, lehet baja, az interneten is írnak tömegével róla.

2009. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A toxémiának három fő tünete van: 1. magas vérnyomás 2. vizesedés 3. fehérje a vizeletben. Van egy minősített esete is amit HELLP szindrómának hívnak, a fentieken túl a májműködés zavara is társul hozzá. Azért veszélyes, mert ez az állapot a lepény keringését befolyásolja. (a tünetek megjelenése annak a következménye, hogy lepény keringését szabályozó hormonok egyensúlya megbomlik)
2009. aug. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Sajnos nálam előjött a toxémia a 30.héttől kezdve.2 hónap alatt híztam 10kg,elkezdtem vizesedni,fehérje volt a vizeletembe,és magas lett a vérnyomásom.(170/100).Nekem azt mondta a védőnöm hogy nem kell mind a négy tünetnek előjönnie,elég egy is.Az a baj hogy ilyenkor (nekem ezt mondta az orvos)el kezd elhalni a méhlepény és a magzat is(ha nem veszik időben észre).Beküldtek a korházba ott beállították a vérnyomásom gyógyszerrel(amit a szülésig szednem kellett),majd haza engedtek.Aztán jártam vissza ctg vizsgálatra de sajnos észrevették hogy a baba nem mozog ahogy kellene,és magas volt a vérnyomásom a gyógyszer hatására is és ismét bennmarasztaltak a korházba.Másnap magához hivatott a doki és azt mondta hogy muszáj lesz megcsászározni ,mert a folyamatos magas vérnyomás és többi tünet miatt megállhat a baba szive.Nagyon megíjedtem de megnyugtattot ha kint lesz a baba akkor már biztonságban lesz.Hát nem volt könnyű az utolsó két hónap de végre megszületett a kisfiam.2,75kg val 50 centivel és most2és fél hónapos 6kg és 57cm,egészséges mint a makk.Azért szerintem jó ha odafigyelünk a tünetekre.
2009. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Főleg neked, kedves utolsó, hisz más az interneten olvasni valamit és más személyes tapasztalatot hallani.
2009. aug. 9. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!