Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatt tiltott...

A terhesség alatt tiltott ételek (pl. camembert sajt) sütve, főzve fogyasztható? Vagy úgy is kerülendő?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Sütve-főzve nyugodtan.
2011. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
megmondom neked őszintén én ettem simán magában is. bár nem nagy mennyiségben, de nem száműztem, mert nagyon szeretem. az orvosom szerint ezeket a bolti camambereket olyan ellenőrzött körülmények között készítik, hogy nem lehet tőle baj.
2011. máj. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mindhárom terhességem alatt ettem mindent és nem lett a babáknak semmi baja.
2011. máj. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat! Akkor anyósom gombás- sajtos tésztáját bátran megkóstolom majd! Nekem az első terhesség, így óvatos és parázós vagyok még! :)
2011. máj. 5. 18:45
 5/8 anonim ***** válasza:
én is ettem mindent, egy valamit nem: tatár bifszteket, mert az ugye nyers húsból van, de ezen kívül tényleg mindent
2011. máj. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is első terhesség, de én is eszem mindent. Pl. múltkor teljesen elfelejtkeztem magamról és ettem franciasalátát házi majonézzel, ami ugye nyers tojás..... Úgyhogy nyugi, egyél bármit, ha jól esik!
2011. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a liszteria baktérium miatt nem lehet enni nyersen ezeket, de főzve simán, mert hő hatására elpusztul
2011. máj. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kint Franciaországban vagyok terhes, és ugye itt a sajt alapfelszerelés:) Minden étkezés után esznek sok-sok félét...a legkülönbözőbb kecskesajtok/camambert sajtok...stb..

Itt egy a szabály: a kismama csak pasztőrözött sajtot ehet, onnantól hogy ez biztos, a sajt jellege nem fontos. Eszem is bátran, de is nyugodtan tedd!


Üdv!

2011. máj. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!