Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hallottatok már olyat,...

Ti hallottatok már olyat, hogy egy sima mezei SZTKs nőgyógyász nem vállal terhesgondozást?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy nőgyógyásznál,ahova területileg tartozok. Több orvos közül lehet választani, én azért őt választottam, mert úgy van a rendelési ideje, hogy odaérek simán, nem kell elkéredzkednem munkából. Tegnap akartam először menni, de mondta, hogy terhesgondozást nem vállal és átirányított egy kollégához. Veletek történt már ilyen? Most 2 hetet kell várnom, mert csak akkora volt időpont. Amúgy az orvos nagyon kedves volt.

2012. okt. 25. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem pont ilyen volt, de nálunk az a rendszer, hogy nőgyógyászhoz bárkihez lehet menni a rendelőintézetben dolgozók közül, viszont terhesgondozásra csak ahhoz, akihez körzetileg tartozik az ember. Szóval én hiába jártam xy-hoz előtte, terhesgondozásra nem járhattam hozzá, hanem két ajtóval arrébb, mert az volt a körzetes. Nem örültem neki, egy ritka nagy bunkó volt, de hát ez van.
2012. okt. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor ezek szerint ez nem meglepő. Viszont azért kiírhatták volna a honlapra, új vagyok ebben a kerületben, meg a kismamakérdésben is:) Én onnan informálódtam. Remélem nekem nagyobb szerencsém lesz akkor a terhesgondozást végzővel.
2012. okt. 25. 08:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Itt nálunk egy nap ugyanaz a doki van a nőgyógyászaton és a tanácsadóban is. De van egy orvos, aki nem lehet a tanácsadóba, mert el ven tiltva.
2012. okt. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem végez terhesgondozást, vagy csak Téged nem vállalt el?

Mert pl. nálunk úgy van (szerintem máshol is), hogy nem minden orvos végez terhesgondozást. Nekem volt fogadott orvosom, hozzá jártam magánrendelésre, Ő ultrahangozott a kórházban, de terhesgondozásra máshoz kellett járnom. Ott adta az SZTK-s orvos a beutalókat, táppénzes papírt stb.

2012. okt. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor egyáltalán nem végez. Ezek szerint én voltam a tudatlan, amikor azt hittem, hogy bármelyik nőgyógyász megteheti. Kedves volt és segítőkész, szóval nem hiszem hogy csak azért, mert nem voltam neki szimpi, meg ha végez, akkor el kellett volna vállalnia, mivel abban a kerületben lakik. Látszik, hogy még van vagyok uptodate kismama:)
2012. okt. 25. 08:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nyugi, én is tudatlan voltam :D Hát hiszen honnan kéne ezt tudni, főleg első babánál? Én is azt hittem, hogy bármelyik nőgyógyászhoz járhatok, de úgy látszik, akkor némelyek rendelője üres lenne, mert senki nem akarna hozzá járni, másoké meg dugig lenne.
2012. okt. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz:)
2012. okt. 25. 09:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van, ahogy az első írta. Nőgyógyászati vizsgálatra vagy gyógyszert íratni bárhová mehetsz, de terhesgondozásra, csak ahhoz, akihez körzetileg tartozol.
2012. okt. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, sőt, engem sima nőgyógyászati problémával küldtek el a "sima" rendelésről várandósan (folyásom volt), mivel a doki szerint elvileg megvizsgálhatna, de a papírmunkák miatt nem teheti, át kellett mennem a terhesambulanciára.
2012. okt. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!