Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Melyik héttől...

Kismamák! Melyik héttől kezdett igazán "terhesnek" lenni a pocakotok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyasmire, hogy már az alvás is nehezen ment miatta, vagy az étkezés a gyomor nyomása miatt, vagy pl, nehéz volt bekapcsolni a cipőt... Tudom a pocak mérettől is függ, de kinek mikortól lett nehézkes a mozgás?
2009. aug. 10. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 36. héttől nem volt jó cipelni. Állandóan a derekam fájt, a bokám sajgott minden este, alvásra pedig kifejlesztettem egy félig hason félig oldalt fekvést, az olyan jó volt, most is úgy alszom. De a végén már tényleg nehéz volt cipelni.
2009. aug. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
19 hetes vagyok,elkezdett gömbölyödni a pocim így már az alvás terén akadnak is gondjaim!3.baba lesz,elég hamar kikerekedtem,nem gondoltam,hogy ilyen gyorsan nő most a hasam(előzőeknél később indult be)!Te?Hány hetes vagy?
2009. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A 25. hétben járok és most még nagyon fittnek érzem magam, kivéve ha sokat gyalogolok mert akkor bedagad a lábam. Csak arra voltam kiváncsi, hogy még meddig élvezhetem azt, hogy nincs gondom a testmozgással vagy az étkezéssel. Igen, én is hallottam róla, hogy a 2. terhességtől hamarabb gömbölyödika poci. Bár nekem ez az első, de nagyon nagy hasam van, eddig csak az nőt meg, 66-os derekam volt és a pocim már 95cm. Mekkora leszek a végére azt nem tudom :-)
2009. aug. 10. 11:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem óriási a pocakom, és kb a 34. héttől éreztem, hogy különböző akadályokba ütközöm: nem tudtam asztalnál enni normálisan, mert nem tudtam föléhajolni->állandóan leeszem magam, az alvás annyira nehéz volt, hogy a meleg és a pocak együttes hatására voltak éjszakák amikor 10-20 perceket aludtam és vergődtem. Most már kicsit hozzászoktam a fentiekhez, és mindenre kifejlesztettem valamilyen taktikát, jobban is viselem a nehézségeket. Ezek ellenére aktív vagyok a 33. hétig dolgoztam,tornázom, jövök megyek, csak a lábam is rettenetesen dagad, de már nem érdekel. remélem napok vannak hátra a kisfiam megszületéséig.

39+3km

2009. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs tul nagy pocakom,csak a lábdagadással vannak gondjaim,na de az tud fájni rendesen.Egyébként az alvásban nagy segitséget nyújt a baba-mama párna,legalábbis én sokkal jobban tudok aludni mióta megvan,és ha meglesz a baba akkor is nagy segitségedre lesz a szoptatásnál.
2009. aug. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem még mindig nem okoz gondot a pocak, 37 hetes vagyok, és 113 as a pocim, nem kicsi, olyan előreálló.Nem tudok zoknit húzni, de nem is nagyon kell abben a melegben.Ha tél lenne és cipőzni kellene, akkor gázosabb lenne, de így csak bele a pabucsba és kész.

Ja és nem tudok borotválkozni lent.

Aludni tudok tőle, néha nehézkes a megfordulás.

Enni is tudok, pedig van hogy sokat eszek egyszerre.

Csak a meleget viselem rosszul.

De ez is más és más mindenkinél, van aki picit nyügibb, van aki végigszaladja a terhességet.

Minden jót.

2009. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, én 33 hetes vagyok, 115 cm a hasam, szerintem nagy, ez a második terhességem, az elsőnél ekkora nem volt mikor szültem. :) Szóval nekem olyan 2-3 hete kezd terhesnek lenni. Az alvás kicsit nehezebb, mindig hason aludtam, hiányzik, éjjel rengeteget kelek arra, hogy rettentően fáj már az oldalam, csípőm, combom a sok oldalt fekvéstől. Lehajolni még megy, de a bugyit már érdekesen dobom fel magamra, még jó h kimarad nálunk a cipős időszak. :) Amúgy fitt vagyok, nagyon sokat megyek, dolgozok még, és fogok is onnan megyek szülni, ülő munka. Az még a bajom, h a jobb bordámnál szokott fájni de nagyon, és sokat, szerintem ha úgy helyezkedik a baba, vagy tele eszem magam. Ja, és mostanában jönnek a hajnali gyomor égések. Amúgy sose panaszkodok, jól bírom, van aki rosszabbul...


33hkm

2009. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat :-) hát a bugyimba már néha én is beleakadok :-)))
2009. aug. 11. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!