Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhes vagyok,...

12 hetes terhes vagyok, minden vérzés és egyéb tünet nélkül lehet baja a babámnak? Elveszíthetem?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha baj lenne, akkor görcsölnél, de nagyon. 12 hetes terhesség tünet nélkül nem szívódik fel. Legalábbis engem ezzel nyugtatott a dokim. Pihenj sokat, és szedd a vitamint, lelkileg is sokat számít, ha minden tőled telhetőt megteszel a baba érdekében, és ezáltal az idegeskedés nem árt a babának.

Szép babavárást. 34 hetes kismama

2009. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A vetélés szempontjából az első 12 hét a legveszélyesebb. Ezután már nagyságrendekkel csökken a vetélése valószínűsége. Próbáld meg ne túl aggódni a dolgot, mert nem tudsz vele semmit befolyásolni.
2009. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne is gondolj ilyesmire.

(Ha teljesen reálisan akarok válaszolni, akkor az egész terhesség alatt megtörténhet a baj, még az első trimeszter után is tulajdonképpen.)

De miért pont veled történne? A babád él és virul, minden rendben van, vigyázz magadra, amennyire kell, de ne aggódj minden pillanatban. Élvezd a terhességet, mert meglátod, hogy gyorsan eltelik ez az időszak és ki tudja, hogy mikor élvezheted megint! :-)

(Egyébként nekem az első babámmal a 12. hétben volt részleges placenta leválásom, ami vajúdásszerű görcsökkel és nagyon erős vérzéssel járt. Amikor vittek be kórházba, akkor arra gondoltam, hogy ebből már tutira nem lesz baba, ilyen durva görcsök és vérzés mellett biztosan éppen vetélek. Tényleg volt baj, de végül minden rendbe jött néhány hét alatt és egy teljesen egészséges négy kg-os gyermeket szültem, azután már gondtalan terhességem volt. Szóval még nekem sem kellett volna neki keseredni, negatív tünetek nélkül neked pedig főleg nem kellene rosszra gondolni!)

2009. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én pozitivan gondolok a terhességemre és a babámra,csak néha jönnek ezek a fránya gondolatok!!!Nem hiába mondják nem szabad egy nőnek gondolkodni mert akkor csak kombinál!:)
2009. aug. 10. 14:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár 85% az esély, hogy megmarad a babád. Az jobb, mint 50% :) Jó helyen van odabent, vigyázz rá, az sokat jelent neki, hogy szereted, és várod. :)
2009. aug. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is voltak ilyen gondolatok, de ne izgulj, nem lesz semmi baj, főként ha már a 12. hétben vagy:-) szerintem ezek mindenki fejeben megfordulnak.

3hós kisbaba anyukája

2009. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 hetes vagyok, saját agyamra megyek a gondolataimmal! Ezt gondoltam én is az elején, és most is félek! De hát anyák leszünk és ez ígyis marad már örökre, mindig aggóni fogunk a számunkra legfontosabbért!
2009. aug. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az első babámat úgy vesztettem el, hogy az első pillanattól fogva azon paráztam, nehogy elvetéljek. Hát sikerült... Most újra terhes vagyok és tudom, hogy nem lesz semmi baj. Ne gondolj a rosszra.
2009. aug. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!