Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Edát mindenki kérhet?

Edát mindenki kérhet?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Bocsi,lehet csak én vagyok tudatlan,de mi az az Eda??
2009. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi az az eda?
2009. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

SZia!

AMikor n szültem az Uzsokiban, akkor azt mondták a szülésfelkészítőn, hogy fizetni kell érte akkor lesz. Na persze ehhez fogadott doki is szükséges. Azzal indokolták, hogy a kórháznak nincsen pénze, hogy még egy aneszteziológust alkalmazzon a szülészeten. Mindig csak páran vannak a műtőben (sebészet stb). A szülészetre csak akkor lesz, ha plusz fizetsz. De olvastam, hogy néhol nem kell érte külön fizetni! A kórházban kérdezd meg, vagy az orvosodat!

2009. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De mi az az Eda???!!
2009. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

15.33 vagyok

EDA= epidurális érzéstelenítés

2009. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen. Nálunk sincs külön anesztese a szülészetnek, és amikor mondtam, hogy én szeretném, mondta a dokim, h beszélnie kell akkor az anesztessel, fel kell fogadnom őt is, jattolni, nem mondta de arra utalt szerintem, és ha ott vagyok h szülök, akkor behívják. DE!!! Akkor sem minden esetben lehet kapni, mert ha már úgy mész be, h x ujjnyira nyitva vagy, akkor már nem kérheted, mert nem lehet. Hogy mennyi az az x azt nem tudom, a dokim nekem így mondta.
2009. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem.

Nem minden kórházban van rá lehetőség, hogy sima szülésnél adjanak.

Ahol szültem, ott csak a császárosoknak adtak.

Ahol meg most fogok szülni, ott szintén nem adnak.


Valamint bizonyos "betegségek" esetén sem adnak edát bárkinek.


De hidd el, ki lehet bírni mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül a szülést:)


16 hós

25 hetes

2009. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Ahl én szülök lehet kérni és a TB fizeti de elöre jelezni kell a Dr nek hogy igényt tartassz rá és be írják a gépbe nehogy elfeledkezzenek róla és mikor oda kerül a sor akkor szólnak az aneztesnek és beköti egy szempillantás alatt.


Kizáró ok lehet: - ha 2 ujjnyira kitágultál

- a nyitott hátgerinc

- a nagyfokú gerincferdülés

- vagy gy rosszul elhelyezkedő gerincsérv


Üdv 37. hetes km

2009. aug. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!