Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikreseknek tényleg be kell...

Ikreseknek tényleg be kell feküdni a kórházba a 28-29 hét környékén kivizsgálásra?

Figyelt kérdés
Tegnap ezt mondta a dokim de én erről még sose hallottam.
2012. okt. 30. 08:07
 1/8 Golan Trevize ***** válasza:

Ha nincs semmi probléma, akkor nem.

Sok doki/kórház viszont 36. héttől szereti befektetni az ikres kismamákat.

Feleségemet a 35. héten fektették be, kezdett kinyílni a méhszája.

2012. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem ikres terhességgel feküdtem a miskolci megyeiben elég sokat. Volt ott több ikres kismama. Őket problémamentes terhesség esetén a 28. héttől fektették be és végig bennt voltak. Legalábbis ezt mondták.
2012. okt. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Golan Trevize ***** válasza:
Régebben akár a 24. héttől befektették őket, mostanában azért ez nem nagyon szokás.
2012. okt. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van már egy 3.5 éves lányom ha nem muszáj nem hagynám őt itt hetekre.Ha nincs baj akkor nem értem miért kell bent lenni.
2012. okt. 30. 08:56
 5/8 Golan Trevize ***** válasza:

Mivel ikreseknél általában hamarabb beindul a szülés, illetve a nagyobb súly miatt a méhszáj is hamarabb elkezd kinyílni, és egyéb más komplikációk is lehetnek a terhesség vége felé, ezért az orvosok szeretik szem előtt tartani a kismamákat.


Minden ikerterhesség veszélyeztetett terhességnek minősül, lelkiismeretes orvos ezt szem előtt is tartja. (minimum) 3 életről van szó, végülis.

2012. okt. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell előre pánikolni. Engem hármasikrekkel sem fektettek be. Mondjuk nem is volt semmi bajom, a méhszájam végig nem nyílt ki( császárral szültem 36. héten).

Az orvosom azt mondta, általában a 32. héten kell befektetni, ez az általános protokoll, de a kismama és a babák állapotától függően ebben nagy eltérések lehetnek. Az is számít pl., hogy mennyire messze laktok a kórháztól? Ha bármi történik, milyen gyorsan tudsz bemenni?

Nálam az volt az "ára" a be nem fektetésnek, hogy hetente kellett járnom vizsgálatokra, laborba, UH-ra.

2012. okt. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 29 hetes héten voltam vizsgálaton egy szóval nem mondták h be kellene feküdni...Sok pihenés és kész. Egyébként 28. hétig még dolgoztam.
2012. nov. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is itt a 2,5 éves és ha semmi gond én is inkább bejárok majd minthogy befeküdjek, kocsival 5 perc a kórház. 25 hetes vagyok most. Én is azt hallottam hogy szeretik hogy a közelben van a kismama ha bármi baj, de tudom hogy amúgy egy uh vagy nst-n kívül rám se nézne senki egész nap,a kórházi állapotoktól meg sírni tudnék nem azért mert hotelbe vágyom..szóval én is megbeszélem hogy nem fekszem be inkább bejárok 2 naponta segít a család, itt a kislányom...stb.
2012. nov. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!