Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alacsony AFP mit jelent...

Az alacsony AFP mit jelent milyen betegség lehetséges ilyenkor?

Figyelt kérdés
Az orvos az UH-on nem látott eltérést.Mire számíthatok?
2012. okt. 31. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
MEnnyi lett? Az alacsony afp down kórra utalhat. DE! Ez a vizsgálat elavult, arra való, hogy rémisztgesse a kismamákat! Barátnőmnek is alacsony volt (0,4 alatti), őt is megijesztették, ott sírt a tanácsadás előtt... Egészséges kisfia született! Szóval ne aggódj!!! (Tudom, hogy rohadt könnyű mondani!) Keress egy jó uh-st, ha van pénzetek, akkor menj el 4dre.
2012. okt. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megismétlik a vérvételt. Vagy már megtették?
2012. okt. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy az alacsony érték a down szindrómára utalhat..Ilyen esetekben genetikai tanácsadóhoz kell fordulni,aki alaposabb Uh-ot csinál vagy magzatvizet vesznek és abból állítják fel a diagnózist.

Én így tudom,de remélem más is írni fog neked,aki jobban tudja.Ha valamit nem jól írtam,akkor javítsatok ki!!


13+1 hkm

2012. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az eredményem 0,57 lett de a 12 héten voltunk down-kór szűrésem ahol 1:24000 lett az eredmény.

Reménykedtem hogy nem lesz ilyen probléma mert még csak 22 éves vagyok.

2012. okt. 31. 11:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Most voltam emiatt amniocentézisen azt mondta a genetikus, hogy nem csak Down kórra utalhat, de nem fejezte ki, hogy mégis mire még. Viszont ha uh-on nem találtak semmit, akkor ne idegeskedj! Nekem jövő hét kedden kell mennem az eredményért, biztos téged is elküldenek genetikushoz. Én azért vállaltam, mert volt szellemi fogyatékos a családban, én így nyugszom meg, de az afp önmagában nem ér semmit! Nyugi!
2012. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek meg magas lett..megismétlik a vérvételt ha az sem jo amniot csinálnak..legalábbis nálla igy volt...Neki xxx szindrómás a baba...megtartotta ..már fél éves.

Szoval nála bejött az afp...

2012. okt. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocsi elnyomtam ...szoval bejött hogy nem stimmel...

De nyugi az afp csak magában semmi de megnyugszol ha csinálnak amniot...mivel az 100 % a 4d-n nem tudnak mindent megnézni de az is segithet a megnyugtatásodban..

Majd irj és fel a fejjel biztos nincs baj!

2012. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

16+2 naposan vették le a vért és a hölgy fél kilót kereki tett...nem tudom hogy ez számít-e!

Igazából tényleg azt nem értem ha 12 héten a down-kór kockázat 1:24000 volt és a 14 héten voltunk 4D UH-on ahol megtudtuk hogy kisfiúnk lesz és sehol sem találtak semmit akkor most miért lett alacsony..

2012. okt. 31. 13:26
 9/12 anonim ***** válasza:
A genetikai uh-t mindenképpen könyörögd ki, nálunk minden ok volt, de én a 24. héten elmentem a környék legtutibb uh-ához, hogy megnyugtasson. Sajnos most hallottam, hogy egy ismerősömnek Down-os babája lett, pedig az eredményei jók voltak és uh-n sem vették észre....Most perelnek...tönkre van a család teljesen.
2012. okt. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Most jelentkeztem be az Istenhegyi klinikára állítólag a legjobb genetikushoz genetikai UH-ra.

A telefonba kikérdeztek és próbáltak megnyugtatni hogy határeset vagyok de azért én szeretnék biztos lenni hogy nincs baja a picinek.

2012. okt. 31. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!