Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem ártok ezzel? 14 hetes...

Nem ártok ezzel? 14 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
Sokszor fogdosom a hasamat.Van amikor ki lehet tapintani,utána meg mint ha eltűnne,visszahúzódna.Van ilyen?Arra gondoltam nem-e baj az hogy sokszor nyomdosom,nem erősen,de van amikor mások is meg akarják fogni és kicsit megnyomják.Ők se erősen csak jobban mint én.

2012. nov. 2. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerettem, ha mások a hasamat fogdosták;)

Szerintem meg kell találni az egészséges középutat! Nem mondom, hogy ártasz, de nem is jó.

2012. nov. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nyomkodnám a pocakomat. Ja, és én is rühelltem, ha a szűk családon kívül mások tapizni akarták a hasamat...
2012. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem is csak a anyukám szokta,akárkinek én se hagyom
2012. nov. 2. 20:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag nem jó, ha sokat simogatod a pocakodat, mert méhösszehúzódást okoz. Ez persze gondolom, hogy majd később igazán érdekes, mert a méhösszehúzódások koraszülést okozhatnak az arra hajlamosaknál...

Szerintem ezért is érzed néha hogy kemény a pocakod, mert akkor megfeszül, amikor pedig nem érzed keménynek, akkor nyugalmi állapotban van.

2012. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most akkor mi van!!Hogy érted?
2012. nov. 3. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy értem, ahogy írtam!

Azért érzed keménynek olykor a pocakodat, mert a simogatástól méhösszehúzódásaid vannak. Aki koraszülésre hajlamos, annak fokozott kockázatot jelent ez.

Ezért én például, habár nem voltam koraszülésre hajlamos, inkább csak a pocakomon pihentettem a kezemet, nem nagyon simogattam...

Egyébként maga az, hogy kicsit erősebben megnyomod, nagy gondot nem okoz, mivel a baba magzatvízben van, ártani nem tudsz vele. Nekem a doki is "megnyomogatta" párszor, hogy érezze hogy fekszik, mekkora már a méh...

Szóval azért mértékkel, de nem hiszem hogy gond lehet belőle...


Jó babavárást!

2012. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem voltam koraszülött,csak anyukám. Hajlamos lenne?
2012. nov. 3. 11:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerintem ez adott terhességre értendő. Ha mondjuk vérzés van, gyakoriak a keményedések, vagy korán lekezd nyílni méhszáj vagy megrövidülni a méhnyak, stb...

Ezt orvos állapítja meg, és kétlem, hogy a felmenők kórelőzménye alapján, úgyhogy nyugi! :)

2012. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már megijedtem :))
2012. nov. 3. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!