Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes és 5 napos terhes...

4 hetes és 5 napos terhes vagyok ma voltam dokinál megállapitotta a terhességet de nem mmondta h menjek tp-re. Én szeretnék ám ha ellviszem a papiromat a házidokihoz kiirhat ha akarok menni? Ilyenkor h fogják számolni a tp-t?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A nődokiddal beszéld meg, hogy el akarsz jönni, mert mondjuk a terhestünetek miatt nem bírnál rendesen dolgozni. Aztán Ő ráírja az ambuláns lapra, hogy táppénz felvétele javasolt x hó y napjától.

azzal elmész a háziorvoshoz, aki felvesz táppénzre.

Ezután nekem kéthetente kellett menni táppénzesért a háziorvoshoz.

A táppénzt ugyanúgy számolják, mint egyéb esetben.

Boldog babavárást!

2009. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Neked kellett volna mondani a nőgyógyásznak, hogy tp-re akarsz menni. Na de talán a háziorvos is megírhatja a papírt. (nálunk csak a nőgyógyász javaslatára ír ki- ad papírt amit vinni kell a háziorvosnak).

Mit látott már a nőgyógyász? Volt petezsák, ultrahang....stb? Azt hittem a 6. hét előtt nem nagyon lát semmit még a doki...

2009. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
Miért is kéne 5. hetesen táppénzre menni????
2009. aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 22:02-es válaszoló!

Miért ne mehetne táppénzre, Ő tudja milyen munkát végez, bírná e stb. Én 5 hetes voltam mikor kiírt a doki, mert 12 órás műszakban nem lehet terhesen dolgozni, és még jobban is jártam, mert a táppénzem kb 15000-20000 Ft-al több mint azoknak akik jelenleg is a cégnél dolgoznak.

Nem mindenki végez olyan munkát amit terhesen is tud végezni megerőltetés nélkül.

Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszoltam.

31+5 hetes kismami

2009. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!