Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal anyukák, megbántátok...

Fiatal anyukák, megbántátok hogy gyereket vállaltatok?

Figyelt kérdés
Hány évesek vagytok? Hány éves a párotok és a gyerkőc? Milyen anyagi körülmények között vállaltátok? Hogy telnek a napjaitok? Meséljetek!
2012. nov. 3. 16:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

"Azt hittem, érett vagyok a gyermekvállalásra. Nem, nem voltam az."

Ezt kifejtenéd Nekem bővebben,Kedves Utolsó!

2012. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én 19 voltam amikor született a fiam és most már 22 vagyok és 2héten belül szülöm a másodikat. Magát a gyereket nem bántam meg, de az apját igen sajnos. Eleinte semmi baj nem volt, de végére káosz. Szülés után nemsokkal lelépett. Azóta már van más, tőle várom a második babócát. De minden jó ha a vége jó. Ja a volt párom most 26 éves, a mostani 23. Fiatalabb de sokkal érettebb. Van kocsi, saját lakás és minden ami kell.
2012. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szia!Én 18 éves sem voltam még mikor terhes lettem(nem tervezett baba volt).Elköltöztünk a szülőktől albérletbe,párom már évek óta dolgozott.Ő akkor 23 éves volt.Azóta vettünk egy saját házat,van autónk,és bővült a kis családunk 2 kis lurkóval is,így most 3 gyermekünk van.A 4. babánk,pedig a pocakban van.Nem bántam meg semmit,sőt úgy érzem ennél jobban nem is alakulhatott volna az életünk!
2012. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13-as most hány éves vagy? Plusz a 11-esre várom még a választ!:) Köszönöm!
2012. nov. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

23 évesen lettem elsőbabás pocakos (tervezett baba volt, 8 hónapja voltunk akkor még csak együtt) férjhez mentem a kicsi fiam apukájához (30 hetesen), akivel most is nagyon szeretjük egymást:) Most december 12-re várjuk a 2. babát (őt is terveztük). Én 25 vagyok, férjem január 1jén lesz 25. Anyagiak nem igazán voltak meg, úgy voltunk és vagyunk vele, hogy ha előszor a karrierrel a házzal és autóval foglalkozunk, akkor nem fogjuk megélni azt, hogy nagyszülők legyünk.

2012. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
23 éves vagyok.13-mas voltam :)
2012. nov. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

S 13-as Te mindig is ilyen "Anyatípus" voltál? Nagy családot tervezgettél kislánykorod óta stb...? Vagy ez a dolog,ha csak úgy jön is,akkor is bele lehet "rázódni"?

Köszi!:)

2012. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mindig is ilyen voltam!Kiskorom óta rajongtam a gyerekekért,és mindig is nagy családról álmodtam és fiatal anyuka szerettem volna lenni.Anyukám is 18 évesen szült,és olyan a viszonyunk,mintha barátnők lennénk:)Biztosan bele lehet rázódni,ha nem ilyen típus vagy akkor is,de szerintem fontos a beállítottság is...13-mas
2012. nov. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szia! 20 éves vagyok, a párom 30. 7 éve vagyunk együtt, kislányunk egy éves. Anyagilag pont kijövünk, saját kertes házunk van, párom 9 éve dolgozik, én érettségit végeztem... Nagyon jól telnek a napjaink, mindent megtudok mellette csinálni, jut idő mindenre...egy angyal:) életem legszebb pillanata volt mikor megszületett....hogy megbántam e!??:) Nem...mindig szerettem a gyerekeket, fiatalon szerettem volna anyuka lenni, és ez a kívánságom teljesült. Apukája nagyon keveset van itthon reggel 6-este 10-ig dolgozik, de egyszerűen imádják egymást én pedig őket!!!:):):)Szia!
2012. dec. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia! Régi kérdés,de válaszolok.

Nem bántam meg,de azért meg van a böjtje anyagai téren.

20 évesen szültem az első gyermekem,3 hónapos volt,amikor levizsgáztam. Veszélyeztetett terhességem ellenére dolgoztam 1 évet a gyakorlati része miatt a szakmának (állómunka),havi 14 ezer ft-ért. Ezután persze semmi nem járt,gyed és társai nem igényelhetők. A férjemmel pedig külön kasszán vagyunk a kezdete óta. A második gyermek 3 és fél múlva érkezett,terhesség alatt nem kaptam semmit,próbáltam elhelyezkedni,sikerült is,de két hét után elkezdtem vérezgetni,így ott hagytam.

Most várjuk a harmadik babát,köztük kb 5 év különbség lesz. 2 hónap híján majdnem elvégeztem egy tanfolyamot ez idő alatt,de sajnos méhenkívülivel kórházba kerültem (ennek fél éve),elég speckó eset volt,nem tudtam befejezni a tanfolyamot. Alkalmi takarítós munkáim voltak,bejárónő voltam feketén.

Most pedig a vírus miatt és a két meglevő gyerkőc miatt nem tudok/tudtam elhelyezkedni.

Csak azt szeretném mondani,hogy nagyon rossz ebben a kiszolgáltatott helyzetben lenni anyagilag. Ha szeretnék valamit a gyerekeknek vagy magamnak,nem vehetem meg,nem telik rá. Borzasztó érzés. Úgy meg van mindenünk,de sok dolgot nem engedhetek meg magamnak és a gyerekeknek,amire a férjem nem hajlandó kiadni,én viszont vágyom rá.

Azt tanácsolnám,hogy első gyermek előtt mindenképp legyen munka vagy megfelelő anyagi háttér a nő részéről (is).

Nálunk ezzel a babával le is zárul a történet. Remélem,hogy ezt követően majd könnyedén munkába tudok állni és végre költekezhetek én is.

A másik pedig,hogy nagyon nem könnyű gyerekek után munkába állni úgy,hogy nincs pl. nagyszülői segítség,férj pedig szintén nem tud segíteni,mert 12 órázik. Részmunkaidős állást nehéz találni sajnos,de nálam más nem is jöhetne szóba a gyerekek iskolába,oviba vitele,hozatala miatt.

Végülis még van vissza sok-sok év nyugdíjig,nemde? Talán van még idő behozni a "lemaradást".

2021. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!