Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem a nődoki javaslatára...

Ha nem a nődoki javaslatára megyek tp-re mert ő nem egy tp-s ajánló (nem szereti azt mondja a terhesség nem betegség)?

Figyelt kérdés
de olyan munkát végzek h félek elmegyek a háziorvoshoz irjon ki ugyanugy az előző egész éves bért veszik figyelembe? Ki tud igy irni a háziorvos?
2009. aug. 12. 06:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tp-re csak a háziorvos írhat ki, vele beszéld meg, nekem sose kért ajánlást a nődokitól. A szülés napját megelőző naptári év átlagkeresete lesz a járulék alapja, ha 2010-ben szülsz, akkor 2009 jan01-dec31ig amit kaptál.
2009. aug. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
te hány hetesen mentél el tp-re? Én ma vagyok 4 hetes és 6 napos csak raktáros vagyok egy nagykerben és félek volt már egy vetélésem
2009. aug. 12. 06:58
 3/12 anonim ***** válasza:
én a 7. hónapig dolgoztam, irodai ülő munka, de már a 6. héttől kérdezgette a háziorvos hogy kérem-e a táppénzre vételt, a nődokim meg sem említette. Az előző vetélés miatt biztosan kiír, kérdezz rá bátran, nagyon sokan dolgoznak veszélyes anyagokkal v fizikai megterhelést jelentő munkakörben, ki fog írni! Minden jót!
2009. aug. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
bár én 8,5 hónapig dolgoztam (irodai ülőmunka), de én úgy tudom, hogy kell igazolás a nődokitól hogy veszélyeztetett vagy, és csak az alapján vesz fel a háziorvos. Legalábbis a sógornőmnek kellett, és nekem is volt egy hét a terhességem félidejében mikor egy hét pihit rendelt el az orvos és adott egy papírt, hogy azzal menjek a háziorvoshoz. Mindenképp kérdezz rá a háziorvosnál. De ha ilyen helyen dolgozol és már volt egy vetélésed csak meg tudnád beszélni a nődokiddal.
2009. aug. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a háziorvos csak a nődoki ajánló papírja alapján ír ki, hiába tudja, hogy veszélyezetett vagy.

Azt mondja, előírás és ellenőrzik néha őket és akkor be kell tudnia mutatni.

Én lombikos ikerterhes voltam, dolgoztam önszántamból 6,5 hónapos korig, de ülőmunkát persze...

2009. aug. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem minden hónapban vinnem kell a nőgyógyásztól a javaslatot a háziorvosnak,csak akkor tud táppénzen tartani.Legfeljebb keress másik nőgyógyászt,aki kicsit jobban áll a dolgokhoz.
2009. aug. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak nőgyógyászat ajánlás fejében ír ki a házidoki, azzal igazolja, ha leellenőrzik, hogy miért is vagyok táppénzen, hisz ő nem szakorvos. Szerintem ha nagyon táppénzre akarsz menni, keress olyan nőgyógyászt, aki kiír.
2009. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálam eddig úgy működött, hogy ha a terhességgel kapcsolatban volt problémám, akkor a nődoki ajánlása kellett. Ha más, pl. gyomorrontás, akkor a háziorvos, függetlenül attól, hogy terhes vagyok, vagy sem. Egy kismamának lehet más baja is, nem csak a fenyegető vetélés. Szerintem beszélj a háziorvossal, és biztos talál megoldást! Egyébként ha olyan a munkaköröd, akkor a nőgyógyásznak automatikusan javasolni kellene a táppénzt. Ha ő nem ad ki javaslatot, akkor menj el egy másik orvoshoz, aki ad. Remélem valamelyik módon sikerül megoldani!!
2009. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, indokkal mehetsz csak táppénzre. A terhesség nem indok. Mivel én veszélyeztetett vagyok, és tényleg veszélyeztetett, nem csak nincs kedvem dolgozni kéthetente kell járnom tanácsadásra, onnan táppénzes javaslatot kérni a háziiorvoshoz, aztán menni a háziorvoshoz aki így ír ki táppénzre. Az asszisztenső azt mondta ha veszélyeztetett vagyok akkor kéthetente igenis orvoshoz kell menni. :( Ezt játszom április óta. Ahhoz képest hogy végig kellett volna feküdni, jól megjárkáltattak.....

Szerintem is nőgyógyászt válts, és mondd hogy rosszul vagy, hánysz, stb......

Tiszta macera.

2009. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hazudj a nőgyógyásznak. Mondd, hogy nagyon fáradt vagy, sokszor majd' elalszol, hányinger stb. Ha másképp nem megy...
2009. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!