Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvált anyukák! Hogy érintett...

Elvált anyukák! Hogy érintett benneteket, hogy a gyermeketeknek féltestvére születik?

Figyelt kérdés

Arra a helyzetre gondolok, amikor az édesapa családot alapít az új párjával.


Nálunk hasonló a helyzet. Párom elvált, a szülők között normális a viszony, de mi (jelenlegi élettárs-volt feleség) ki nem állhatjuk egymást. Párommal nemsokára kisbabát szeretnénk. Egyik nap gondolkoztam el azon, hogy ennek a gyermeknek egyvalaki biztosan nem fog örülni, és az a párom gyereknének az anyja... Amit egészen addig letojok, de ha azon gondolkodom, hogy ha csak egy rossz szót is meghallok, de annyi sem kell, csupán egy fura tekintet, én kinyírom a nőt, az biztos. :) Tudjátok egy olyan nőről beszélek, aki megszokta a jólétet, és tudja, hogy a gyerekének köszönheti mindezt. Ráadásul csupa rosszindulat a nő.. Erről tudnék még mesélni...

Remélem, leszek olyan intelligens, hogy nem fogok vele foglalkozni, de azért tudjátok, ha az én gyerekemről lesz szó, akkor őérte bármit, bármikor. Pedig még csak tervben van a baba, de már az anyai ösztönök dúlnak bennem.


Várok történeteket, az egyik, illetve a másik oldalról is. :)


2012. nov. 4. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Szia. A szitu nálunk a következő: elváltam én is( elég hosszasan, és marakodva) , elvált az élettársam is ők közös megegyezéssel. Egészen addig a volt asszonyka csendben volt amíg tavaly meg nem tudta hogy babát várunk. Behülyült állandóan hívogatta a párom piti dolgokkal, hülye kérdésekkel a lányuk miatt aki 12 éves. A párom megúnta és elkezdtek marakodni. Sajnos eközben 12 hetesen elvetéltem, ( szerintem az ideg is közrejátszott) . És a volt nő eltünt, nem telefonált, nem zaklatott senkit, stb. A helyzet az hogy most ismét babát várunk, de nem szivárogtattuk ki a hírt mert szerintünk megint behülyülne, és sajnos én az a típus vagyok aki üt, ha besokall. azt meg egyenlőre nem szeretném. A párom már felkészült mindenre. Nem kell vele foglalkozz, van egy külön életetek már arra alapozz. Ha a párod is melletted van az már egy siker. Ő ott van melletted, és az a lényeg :)
2012. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
ja és igen, nekem is van egy 7 éves fiam, és iszonyúan várják a kistesót.
2012. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk úgy történt, hogy terhes lettem. Aztán 3 hónap múlva az exférjem élettársa is az lett.

/Azt mindenesetre megjegyzem mellékesen hogy nem tartjuk a kapcsolatot sehogy sem, a közös gyerkőcünk is csak a nagyszülőknél találkozik apukájával.

Én nyitott lettem volna, de az élettársa teljesen elmarta az apját a gyerek mellől... emiatt az apai nagyszülők össze is vesztek velük egy ideig nem is álltak szóba egymással./


Aztán sajnos probléma alakult a terhességemben és koraszülött lett a babám.

Exférjem szülei azonnal telefonáltak, és már azt is megbeszéltük melyik nap jönnek be hozzánk meglátogatni minket ( nagyon aranyosak, őket nagyon szeretem- a válás ellenére is nagyon jó a kapcsolatom velük és szeretik az élettársamat is).

De végül sajnos nem kerülhetett sor a látogatásra, mert baj lett... ( ezt nem akarom részletezni)


Később az ex sógornőmtől visszahallottam, hogy akkor amikor megszültem és szó volt a látogatásunkról, épp volt az exférjem és élettársa. Ki voltak akadva hogy mégis hogy képzelik hogy engem akarnak meglátogatni, és hogy meg ne próbáljanak bemenni hozzám a kórházba mert akkor őket sem és a születendő gyereküket sem fogják soha az életben látni.

Ex apósom ekkor dühösen rájuk ordított hogy ebben az esetben azonnal takarodjanak ki a házából.

Még valamivel szidalmazott a csaj engem is és a babámat is, de azt nem voltak hajlandóak elárulni miket mondott, azt mondták nem akarják hogy még jobban "felszakadjon a seb".

Őszinte legyek? Kinyílt a bicska a zsebemben.

És évekig nem is láttam a csajt.


Nekik még abban az évben megszületett makk egészségesen a babájuk, mint amelyik évben én is szültem.

Írtó nehéz volt feldogozni. Sokat sírtam. De én soha de soha nem kívántam nekik semmi rosszat. Inkább mindig azt mondtam inkább soha ne tudják meg milyen érzés ezt az egészet átélni mint amin mi mentünk keresztül az élettársammal.


És a mai napig nem tudom felfogni hogy nekem akkor miért kívánt rosszat ez a csaj, hisz sohasem ismert, sohasem ártottam neki, soha nem váltottunk egyetlen szót sem.

2012. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, ami Veled történt, kedves válaszoló. Elszomorított a történeted. Minden jót kívánok Neked.

Bevallom őszintén, nagyon félek, hogy baj történhet nálunk is. Hiszek a negatív energiákban, és ha valaki rosszat kíván másnak, az meg is valósul.


Sajnos a történeteitek is, lányok, ezt bizonyítják. Gusztustalan, undorító emberek vannak. Sosem kívánnék rosszat egy születendő gyermeknek. Hihetetlen, hogy olyan nők gondolkodnak így, akik maguk is anyák (lesznek)...

Nem is tudom leírni, mit érzek. Dühöt, agressziót.

Abban reménykedem, hogy ha nálunk kibukik a dolog, a párom majd jól helyreteszi ezt a nőt, mielőtt nekem kell... Bevallom őszintén, biztosra veszem, hogy rosszat fog akarni nekünk, ő egy ilyen "ember"...


Várok még történeteket.

2012. nov. 4. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Amikor olvastam a fő kérdést nem gondoltam, hogy az új feleség (élettárs) vagy. Nekem nem teljesen személyes a tapasztalat, de több nagyon közeli hozzátartozómat érinti hasonló probléma csak a másik oldalról. Én úgy vettem észre (legalábbis az ismeretségi körömben), hogy kivétel nélkül a régi feleség, ezzel együtt a "régi" gyerek járt rosszul nemcsak anyagilag, hanem érzelmileg is.

Őszintén szólva eddig nem gondoltam arra, hogy milyen lehet a másik oldalon. Nyilván lehetnek kellemetlenségek, biztosan vannak szemét volt feleségek, akik megpróbálnak keresztbe tenni. Az viszont biztos, hogy itt Te már nyertél, a Te gyereked (leendő gyereked) már nyert, a volt feleség biztos, hogy veszített. Itt csak az a kérdés, hogy a "régi" gyerek mennyit veszít, mennyire sérül. Nektek, a párodnak és neked egyszerűen nem kell foglalkozni a volt feleséggel.

2012. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig az összes hozzászólást. Én is ebben a cipőben vagyok. Most születik a férjemmel a 3. közös gyerekünk, a másik oldalon van egy ingyenélő nő, és egy cuki gyerek. Most ki van akadva, hogy csökkenteni merjük a gyerektartást, és lehet, hogy neki 7 év után vissza kell menni dolgoznia. Mert mi milyen önzőek vagyunk, hogy 3 közös gyereke vállalunk, és nem akarjuk tovább finanszírozni a költekezéseit. Minden pénzt felélt, a gyerekre semmit sem költ, hiába a gyerektartás. Autót, lakást eladta és az árát elverte 6 év alatt-ezeket a férjem ott hagyta, hogy normális életet élhessenek a válás után is. A gyerekkel semmit nem foglalkozik, az alapvető igényeit is alig látja el. Amikor jön hozzánk a szívem szakad meg érte, hogy haza kell engednem. A gyerekek meg nem értik, miért kell visszamennie. Amikor csak tud keresztbe tesz, nem érdekli, csak felhasználja a saját gyerekét. Kicsinyes és nincs jobb dolga, mint velünk szívózni. Pl: Tüdőgyulladást kapott a gyerek, én itthon a 3 hetes picivel, és elküldte hozzánk- tetejében 39fokos lázzal.Vihettem a kórházba ügyeletre. Rendszeresen úgy küldi a gyereket, hogy nincs nála az évszaknak megfelelő ruha, de ha van, akkor is 2 számmal kisebb, vagy 5-el nagyobb. Az ember sajnos állandóan szembesül vele, és nem tudja teljesen kizárni az életéből, akár mennyire is akarja.
2012. nov. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ilyen nőkkel mit lehet csinálni????
2012. nov. 6. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nekünk sikerült a gyerek - egyenlőre - ideiglenes kimentése :) Hát ezt lehet vele csinálni.
2012. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!