Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tettetek a vizesedés...

Mit tettetek a vizesedés ellen? Hogyan előzzem meg, vagy enyhítsek rajta?

Figyelt kérdés
nagyon vizes voltam a kisfiammal mindenhol dagadtam. Most a védőnőm azt mondta hogy ezt most meg kell előzni.
2012. nov. 5. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos a védőnő, hogy ezt a részt nem árulta el :)

Szerintem teával próbáld meg, pl. zöld tea nem hinném, hogy ártalmas, de az is vízhajtó hatású.

2012. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ami legfontosabb, hogy mozogj eleget, legalább napi fél óra jól kilépős séta, és amíg megy, jól jöhet az ún. vénás torna is (neten biztos találsz nagyon egyszerű gyakorlatokat).

Polcold fel a lábad, ha ülsz és ha fekszel, ne álldogálj, inkább toporogj, állj lábujjhegyre.

Sómentes diéta, almanap, amit még ajánlanak sokan.

És legjobb ha nem kánikulában szülsz :) - tapasztalat...

2012. nov. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én nem vizesedem szerencsére, lehet, hogy az is hozzásegít, hogy nem nyáron szülök.


Vizesedés ellen a nagyon hatásos a sok folyadékfogyasztás, mozgás és sószegény táplálkozás.

2012. nov. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Engem pont eltíltott a doki a folyadékfogyasztástól, napi max 1 l mindennel együtt és sószegény étrend.

Nekem ezt adta ki diétaként.

2012. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég butaságot mondott a dokid, mert a folyadékfogyasztás nagyon fontos a megfelelő anyagcseréhez.

Várandósan pedig még többet kell inni, mint előtte.

Én ebben a hidegben is napi kb. 3 liter folyadékot megiszok, annyira kívánom.

Nem vizesedem cseppet sem, pedig 37 hetes vagyok.


Ha keveset iszol, a szervezet még inkább visszatartja azt a kevés vizet amit beviszel vésztartaléknak.

Ha nekem nem hiszel, olvass utána.

A legrosszabb amit tehetsz, ha kevesebb folyadékot kezdesz inni, hiszen így a mérgek nem tudnak kiürülni megfelelően a szervezetedből és lelassul az anyagcseréd.

2012. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Pedig itt is írja a folyadékmegvonást többek között.

[link]

2012. nov. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Csöppke nyilván jelentős szakértője a témának :)
2012. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez a Csöppke biztosan nem belgyógyász, endokrinológus, vagy akár nőgyógyász...

De ha neki hiszel, ám legyen.


Amúgy más oldalakon épp az ellenkezőjét írják. Pl.:

[link]


[link]


De legjobb szakembert megkérdezni erről, annak talán már hiszel.

2012. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát nekem a 70 éves szülész-nőgyógyász mondta. Méghozzá a 3. babánál, mert előtte nem volt ilyen jellegű problémám. Nem hiszek semmit, engem is meglepett a doki.
2012. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt vészes a vizesedés, de azért a védőnő javasolta, hogy sok petrezselymet egyek (mert az vízhajtó).

Folyadékot (vizet) igyál sokat. Velem még vajúdás és szülés közben is vizet itattak, hogy a babának minél jobb legyen a keringése. Terhesség alatt pedig a magzat víz is jobban tud "tisztulni".

Én rengeteget iszok, az összes orvos, masszőr, kozmetikus észre is veszi rajtam. Téli időben kb 3-4 liter, nyáron 6-8 liter a napi (24 óra alatti) átlag fogyasztásom.

2012. nov. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!