Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni vizesedés ellen?

Mit lehet tenni vizesedés ellen?

Figyelt kérdés
Bokám ,csuklóm nagyon kezd dagadni. Mennyire kell ezzel vigyázni? 34hkm
2011. szept. 16. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia, én hétfőn leszek 34 hetes,már a 16 héttől vizesedem, amivel kordában tudod tartani, az a sok pihenés, mert csak az én tapasztalatomból mondom, hogy a só szegény étrend nekem nem jött be, a borogatás volt még jó, meg a póckolás. ha nem csinálok egész nap semmit akkor a bokám lemegy de a lábfejem nagyon nagy marad.

nem tudom mikor van az a pillanat h dokinak is szólni kell, de ha engem látna valaki hajnalba mikor megyek wécére, h az arcom mennyire van bedagadva, legalábbis a szám olyan mint akinek bebotoxozták brutál püffedt. és nem tudom mikor gázos a helyzet. a vérnyomással minden oké, meg a fehérje is rendben tehát mást nem tudok tenni mint hogy jó sokat pihizek.

könnyű szülést

2011. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szólni kellene a dokinek, én 36 hetes vagyok a héten voltam nálla és szoltam nekem is kezeim a bokám nagyon durván néz ki, mondta h a vérnyomásom mérjem reggel, délben, este. Lehet veszélyes azt mondta a méhemre is rámehet a vizesedés, el is küldött uh-ra de szerencsére nincs még baj.
2011. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és só és fűszerszegény diétát mondta csak, nállam még az is hozzá jön hogy le se merem írni hány kilót híztam.
2011. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az almának van egy gyenge vízhajtó hatása, nekem az vált be, mert mind2 terhességemnél vizesedtem. Ha nem is szünteti meg, de javít a helyzeten. Meg addig se az édességeket ettem. És pihenhetsz 10-15 perceket felpárnázott lábakkal, ártani biztos, hogy nem árt!
2011. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi nem használt! Hiába ettem én só, fűszer szegény kajákat, hiába pihentem, mindent kipróbáltam, mondták azt is idősek, hogy káposztát tegyek rá, stb, de semmi nem használt! Nem gondoltam, hogy gond lehet belőle, először a bokám vizesedett, utána már a kezeim is, zsibbadtak, stb.! Kb. 27 hetesen kezdtem vizesedni! Doki annyit mondott, figyeljek a vérnyomásomra! De én még akkor sem vettem komolyan, bár elmentem táppénzre, mert ülő munkát végeztem, és azt észre vettem, ha ülök, az nem jó! Végig alacsony volt a vérnyomásom, semmi gondom nem volt, és a 33.-ik héten egyik pillanatról a másikra szinte majdnem 200-as vérnyomással vittek a kórházba, annyira hirtelen jött minden! Vizeletben fehérjét találtak, pedig előtte nap voltam vizelet vizsgálaton védőnőnél, és még semmi nem volt! NST kimutatta, hogy már a picivel is bajok vannak, így megműtöttek, és kora baba lett! Ezért én mindenkinek, aki vizesedik, azt tanácsolom, hogy igen is, nem szabad fél vállról venni a vizesedést, az előjel is lehet! Nálam csak órákon múlt az én életem is, és a kisfiamé is! Persze, nem azt jelenti, hogy aki vizesedik, azzal lesz is gond, csak mindenképp oda kell figyelni!
2011. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mit...semmit, olyan fajta vagy(mint én).55 kg voltam terhesség kezdetén és 90 kg mentem szülni.Ja és az a baj, hogy szülés után 1-2 nappal a hormonoktól még durvábban be fogsz vizesedni.Vigyázzni,hmmm nem tudsz...sószegény diéta-magas vérnyomásnál talán használ de itt, nem :D.De le fog menni, csak a striákra hiába vigyáztam nagyon(kentem-kentem), de a vizesedés azt is "elintézte".Az utolsó hónapban lettem striás, akkor nagyon sok víz ment rám.
2011. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!Itt én ajánlottam a kismamának az almát, és nála is bevált, próbáld ki!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2011. szept. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én nem nagyon vizesedek hála istennek,de ha sokat megyek nekem is bedagad kicsit,30 hetes vagyok.nekem a pihi jött be,amikor a fiammal kint játszunk akkor gyakran felteszem a lábam és pihentetem.ha du-n alszik akkor gyakran lefekszem mellé én is,ez nagyon sokat segit.telejesen más vagyok ilyenkor.ha itthon van a férjem és jövünk megyünk akkor rettenetesen fáj a lábam is meg a derekam is,meg be is dagad.

a dokinak szolj mindenképp mert bizony lehet baj belöle ha nagyon durva

2011. szept. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Úgy néz ki nekem is bejött az alma evés :) Meg pihentetem is néha. Már javul, nem annyira dagadt a lábam. Köszi mindenkinek.
2011. szept. 20. 10:36
 10/10 anonim ***** válasza:

sajnos nekem semmi nem jött be. toxémia lett a vége és 32 héten császár. :(

de ma már szép 14 hónapos nagylányom van :)

2011. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!