Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koraszülött, mikor van esély?

Koraszülött, mikor van esély?

Figyelt kérdés
Meddig menthető meg egy baba.PL:koraszülés esetén????????Érdekel nagyon a téma Én még csak 22-hetes vagyok de nyílok ki és rövidebb a méhszáj is .Nincs nagy baj szedem a magnéziumot stb csak félek.

2012. nov. 7. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, jóféle orvosod van, akivel meg tudod beszélni, mi lenne a legjobb, legbiztonságosabb. Az sem mindegy, mennyire nyílsz, feküdnöd kell-e, esetleg kórházban vagy otthon.

Gondolom, már nem dolgozol, ha mégis, akkor rögtön hagyd abba!

Amúgy meg koraszülés esetén nagyban számít a betöltött hetek száma, szóval idén még ne szülj meg...

Nekem 35 hétre születtek ikreim, akkor már elég fejlett volt a tüdejük meg mindenük, de kicsiny súlyuk miatt 1 hónapig voltak koraszülött osztályon, ebből 2-3 hetet inkubátorban, de legalább egészségesek lettek.

A tüdő fejlettségén kívül a szemekre kell még figyelni, mert sok koraszülöttnek nem fejlődik ki a retinahártyája, ezért kell a szülés kiírásának napjáig rendszeres gondozásra járniuk (vagy aki kórházban marad, azt ott vizsgálja szemész), meg utána is sokáig kell nézetni a szemüket.

Elhiszem, hogy félsz, de most csak annyit tehetsz, hogy hallgatsz az orvosodra, a tanácsaik szerint jársz el, védőnődre, kíméled magadat, és nem idegeskedsz, ha lehet.

Jó egészséget kívánok!

2012. nov. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az orvostudomány a 24. héttől tartja életképesnek a magzatot az anyaméhen kívül, ha jól tudom. persze a 24. hét attól még nem épp egy életbiztosítás. születtek már 500g-os babák,akik életben maradtak és később egészségesek lettek,de haltak már meg magzatok mindenféle ok nélkül a 36. vagy a 39. héten is! inkább ne is foglalkozz ilyesmivel, én is nagyon parás vagyok,de próbálok nem gondolni ilyen butaságokra!
2012. nov. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké,oké Köszönöm szépen pihenek és betartok mindent .
2012. nov. 7. 09:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves első! Mennyivel születtek? Nekem is ikreim lesznek, a doki azt mondta, hogy ha örülne, ha a 35 hétig kihúznám. Most leszek 31 hetes, de hála Istennek, minden zárt, semmi gond. 36-37 hétig azért jó lenne, ha maradnának. Neked súlybecslés volt? Mennyit mondtak rájuk? Tévedtek súlyban?
2012. nov. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, volt tévedés súlyban. Még a császár napján is azt mondták, hogy megvan két kiló a kicsi, erre kijött 1490 grammal. A tesó 2240 lett.
2012. nov. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!