Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján választottatok nevet a babátoknak?

Figyelt kérdés

Második kisfiúnkat várjuk.A kedvenc nevünket már a nagy megkapta.Most semmilyen ötletünk nincsen.Van pár név ami tetszik,de egyik sem fogott meg igazán minket.

köszi


2012. nov. 8. 12:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

utolsó előtti hozzászóló!

Örülök,hogy nemcsak én vagyok ilyen "bonyolult".Én is végignéztem ezeket a szempontokat is az elsőnél is.

Mondjuk ott azonnal megvolt a név csak utólag megnéztem:jelentést,névnapot stb.


Kedves utolsó,

köszönöm!Ha lány lett volna a Lilien bent volt az első 5ben ami tetszett:) A Lili szerintem is túl egyszerű.


Köszönöm mindenkinek aranyosak vagytok,hogy válaszoltatok nekem!

2012. nov. 8. 13:12
 12/14 anonim ***** válasza:

a mi szempontjaink ezek voltak:

- passzoljon a fura, rövid családnévhez

- ne legyen családi körben

- a jelentéstartalma is fontos

- teljes alakban, idős korban is vállalható legyen (de lehessen jól becézni is)

- külföldön is kiejthető név kellett és hogy felcserélt alakban se legyen béna

(a gyakorisága nem volt szempont számunkra. Több, mint 11 éves eldöntöttük, hogy milyen nevük legyen, ha egyszer gyerekeink lesznek, meg aztán időszakosan nem is idehaza élünk...)


A Marcell nagyon szép :) , sajna nálunk van a családban így kilőttük, különben biztos listás lett volna!

2012. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mi először is azt vettük figyelembe,hogy mindkettőnknek tetsszen. :) Mert volt sok olyan név,ami nekem tetszett és a páromnak nem és fordítva.A másik szempont az volt,hogy menjen a vezeték névhez.A fiú nevet döntöttük el a legnehezebben.Hála Istennek a párom is egyszerű nevet akart meg én is,így döntöttünk az Attila név mellett.Egyszerű is,és magyar is :) És persze szép is. :) A lány név sokkal egyszerűbb volt.Ott is volt pár olyan ami a páromnak tetszett nekem nem és fordítva,de a lány névnél hamarabb közös nevezőre jutottunk.Így választottuk az Adrienn nevet. :)

100%-ra még nem tudjuk mi lesz,de nagy valószínűséggel kisfiúnk lesz.A 13 hetes 4D-s Uh-on azt mondták :)


14+2 hkm

2012. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ja és igen.Az is szempont volt,hogy olyan nevet válasszunk,ami még nincs a családban..sem az enyémben,sem a pároméban. :) Sikerült :)
2012. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!