Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Naponta hány mg magnéziumot...

Naponta hány mg magnéziumot szedtek? Mennyi ajánlott?

Figyelt kérdés
Én pezsgőtabit kaptam, ami 250mg-os.
2012. nov. 10. 12:53
 1/7 A kérdező kommentje:
14 hetes vagyok.
2012. nov. 10. 12:55
 2/7 anonim ***** válasza:

én naponta 150 mg-ot szedek, nem sok, de eddig nem kellett több :)

33hkm

2012. nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

teljesen felesleges magnéziumot szedni míg nincsenek tüneteid.

ha elkezd a vádlid görcsölni, vagy a hasad, vagy keményedsz és nagyon rossz, akkor egyet bekapsz 15 perc múlva hat.

ha naponta többször akkor többször veszel be, de csak úgy szedni mert terhes vagy felesleges.


én elsö lányomnál marékszám szedtem, mert rengeteget görcsöltem, túladagolni nem lehet, második lányomnál összese 3 szemet szedtem be mert több nem kellett.

2012. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
375mg a napi ajánlott bevitel. De ugye ebben benne van az is amit élelmiszerrel viszel be. Ha ingerült vagy, izomgörcseid vannak, keményedsz, akkor ennél többet is szedhetsz. Van aki 1500mg-ot szed a terhessége végefelé.
2012. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a 18. héttől a 37. hétig napi 1000 mg-ot szedtem (4x1 Mg citricii-t) keményedés miatt, ha ez sem volt elég 3x2 v 4x2-t, az orvosom mondta így.
2012. nov. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Csak a magyar orvosok hisznek a magnèziumban. Sem europàban sem amerikàban nem szedetik màr a kismamàkkal, ugyanis kimutattàk, hogy nincs jelentosège. Viszont nagyon fontos a folsav illetve a megfelelo vas bevitel. A folsav a várandós édesanyáknál azèrt mert a fejlődő embrió gerincét, a velőcsövet lezáró folyamat csak ennek a vitaminnak a jelenlétében megy végbe hibátlanul. Ezért mindenképpen ajánlott.

Termèszetesen kemènyedès, illetve bàrmilyen koraszulèsre utalo jel esetèn èrdemes konzultàlni orvosoddal, aki biztos el fog làtni a megfelelo gyogyszerekkel.

2012. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 10. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!