Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes terhes vagyok....

25 hetes terhes vagyok. Sajnos nem sikerül leszoknom a cigiről. Lehetséges, hogy nyúlszájjal vagy farkastorokkal fog a világra jönni? A 18-as UH-on azt mondta a doki, hogy minden rendben van. Lehet, hogy pont azt nem nézte, vagy nem látta még?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Inkább nem írom ide a véleményemet.


Egy 3 gyerekes anyuka, aki 15 év és napi 1 doboz cigi után is mindig letette rögtön a cigit, ha terhes lett. Olyan nincs, hogy "nem sikerül leszoknom".

2009. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
És ha azzal születik majd szegény,mert meglehet,ha cigizel,nagy eséllyel,majd meséld el neki,hogy :"Drága kincsem,imádlak,de tudnod kell,hogy azért kell így leélned az egész életed,mert a cigi fontosabb volt számomra mint Te,mikor terhes voltam."Majd biztos megbocsájt.
2009. aug. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Elég sok más problémával is születhet,ez az egyik legsúlyosabb.
2009. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
A farkastorok nem látható ultrahangon, sokszor a nyúlszáj sem. Esetleg a 4D-sen.
2009. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem is ilyen jellegű baja lesz, de a későbbiekben hajlamosabb lesz a diszlexiára, diszgráfiára, diszkalkuliára stb, vagy tanulási nehézségei lehetnek vagy hiperaktiv vagy figyelemzavar és még sorolhatnám. Ezek nem látszanak UH-n, de nagyobb esélye van a dohányos mamák gyerekeinek ezekkel kinlódniuk. te nem félted a babádat? Én is bagóztam 18 évig, de eszembe sem jutott volna rágyujtanom amíg terhes voltam, sőt addig szoptatok amíg tudok, ha kell 1 évig is és nem fogok rágyújtani. (hidd el majd meg veszek érte)
2009. aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Mit szeretnél, mit írjunk?


Valakinek mázlija van és nem lesz semmi baja a babájának, valaki nem szerencsés és koraszülött, kis súlyú, fejletlen tüdejű babája lesz, később asztmás, felső légúti betegségben szenved ... stb. Ezek közül a nyúlajak a "legkevesebb", azt már gyönyörűen helyre tudják hozni műtétileg, ami a számát tekintve minimum 2-4 operációt jelent, feltéve, hogy csak nyúlajak van és nincs más.


Rengeteg szövődménye LEHET annak, ha a várandós dohányzik, a legtöbbje UH-val a terhesség ideje alatt ki sem mutatható...


Én is dohányoztam a terhességeim előtt, nem lehetetlen letenni a cigit, inkább próbálj meg leszokni.

2009. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Annyira imádtam acigit, hogy azt mondtam sosem tudok leszokni róla...

Aztán mikor megtudtam hogy terhes vagyok, egyből le is tettem. Véleményem szerint nagyon csúnya látvány ha egy terhes nő dohányzik, a baba egészségérőlmeg ne is beszéljünk. Függővé válhat, tüdőkárosodást szenvedhet, nikotin elvonási tünetei lehetnek.... Van ismerősöm akinél nagyon beteg a baba még most is, már 4éves, mert a hölgy "nem tudott" leszokni a cigiről. Elhatározás kérdése!!!

2009. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Igen, lehetséges. Minden lehetséges, nem lát be a pocakodba a doki, és az UH nem 100%! Vagy koraszülött lesz, az jobb? Most született meg az egyik ismerősömnek a babája 900 g-mal, 38 cm-rel, koraszülött intenzíven van, naponta kétszer láthatják fél órára! Meg sem foghatja a babáját akit a szíve alatt hordott 7 hónapig!

Miért kockáztatsz könyörgöm? Nem fontosabb a babád egészsége, mint az a rohadt cigi?

Én is letettem, nagyon sokan letettük, mikor kiderült, hogy terhesek lettünk, szinte mindenki, neked miért ne sikerülne?

Ha cigiztem volna a terhesség alatt, és most valami baja lenne a kisfiamnak, soha, de soha nem bocsátanék meg magamnak. De majd rájössz. Kérlek tedd le!

9 hónapos baba anyukája

2009. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

És akkor még senki nem emletitte, hogy kb 10× akkor esélye lesz az asztmára, krupra, allergiára, mint egy nem dohányzó anyuka babájának. Ja és a szoptatás alatt a napi 10 elszivott szál ciginél több nikotinmérgezés tüneteit váltja ki a babán.


Ha ez neked megéri?


Én is cigiztem, nem is keveset. Elszivtam napi egy doboznál is többet. De mikor csak a gyanúja merült fel a terhességnek azonnal kukába dobtam a megkezdett doboz cigit és kész. És még igy is örülhetek, hogy egészséges a babám, mert ugye nem volt ideje a szervezetnek hacsak kis mértékben is kiüríteni a nikotint.


TEDD LE A CIGIT!!!!!!!!!!!

2009. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Csak, hogy tisztázzuk a farkastorok és nyúlszáj látszik egy jó felbontású 2D UH-n, a 4D Uh csak pénzlehúzás.

A cigizés terhesség alatt a legkisebb problémája a koraszülés és farkastorok - nyúlszáj.

A nagyobb gond ha a baba értelmi fogyatékossággal jön a világra, esetleg olyan mozgásszervi problémája lesz ami miatt szintén fogyatékos lesz.

A probléma ott kezdődik amikor a kismama dohányzása nem kontrollált, napi fél doboz cigit már durva dolognak tartják. Ha nagyon nem megy a leszokás, csökkentsd minimálisra, lehetőleg sok vitamint egyél és sétálj szabad levegőn / lehetőleg erdőben, mezőn /, dupla annyi folyadékot fogyassz, mint eddig / lehetőleg tiszta csapvizet/.

Segítséget is kérhetsz a védőnőktől, ha lecsesznek mondd meg, hogy segítséget kérsz, nem pedig kioktatást.

A méhlepény megszűri a kátrányt és nikotin javát, de nem teljesen, emellett az oxigén-hiány okozza a bajt. keress rá a neten, találsz sok-sok elrettentő példát, hátha azok megijesztenek és könnyebben megy a leszokás.

Azért jó egészséget kívánok a babának és neked is, sikeres leszokást.

2009. aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!