Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy tartjátok az előírt...

Ti hogy tartjátok az előírt 2-3L folyadékot? Ha nagyon keveset iszok, tőlem vonja el a baba?

Figyelt kérdés
Terhesség előtt is el voltam fél liter folyadékon, de van egy nagyobb gyerekem, még inkább mozgásban vagyunk, eltelik egy fél nap is 2dl folyadékkal, mire észbe kapok, viszont a magzatvíz mindig megfelelő mennyiségű. Este bepánikolok és sokat iszok, de gondolom az a hirtelen nagy mennyiség rögtön átmegy rajtam. Milyen praktikákat lehet bevetni h meglegyen a minimum 2L víz?

2012. nov. 11. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Állítsd be az órádat hogy csörögjön óránként, és akkor igyál meg 2,5 decit vagy 3-at.

Így meglesz estére. :o)

Vagy: nagyobb gyerekednek csak van napi 5x étkezés, olyankor vele együtt fogyassz Te is!

2012. nov. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Találd meg azt a módszert, edényt, hogy is mondjam, amiből kívánod a vizet. Én pl. nehezen iszok pohárból, de a fél literes flakont szinte egyszerre kiinnám.

Igaza van az elsőnek, az a legjobb - a természetgyógyászom is mondta -, ha egyenletesen kap a szervezet vizet, óránként egy pohárral. Akkor simán megvan a kellő mennyiség. Ne engedd, hogy a picikéd szomjan haljon, komolyan.

2012. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még nem vagyok terhes (csak szeretnék), viszont nagyon sok bajom volt a húgyutaimmal. Ha nincs meg a napi minimum 2 liter, akkor borzalmasan fáj a pisilés, szóval rá vagyok kényszerítve, hogy igyak. Ha csak vizet kéne innom, akkor viszont nem lenne meg a 2 liter. Találj olyan folyadékot, amit szívesen iszol (az sem baj, ha cukros, mert itatja magát, én mindig gyümölcsteát főzök magamnak, amibe citromot és kis cukrot rakok). Rokonomnak az vált be, hogy ki van készítve 2 liternyi folyadék poharakba porciózva, és mindig, amikor elmegy mellette, megiszik egyet. Nagyon fontos lenne, hogy igyál, mind neked, mind a babának!
2012. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sajnos akárhogy is figyelek erre, nem iszom eleget :( Sosem ittam sokat, nekem is ált. a napi fél-egy liter folyadék elég volt. Most is ellennék víz nélkül egész nap, sosem vagyok szomjas :O De próbálok figyelni rá, mindenhol van a lakásban ásványvizes üveg vagy pohár. A bőrömön érzem, hogy szárazabb, a baba biztos megkapja a megfelelő folyadékot, de neked (nekem) nem jó. Szerintem a min. 1 liter kéne, de inkább az 1,5 liter. A 2-3 litert soha nem tudnám meginni amúgy, most nem nyár van,szerintem magunkhoz képest ha megvan az 1,5 liter, már jók vagyunk :) Kitartást!
2012. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok, nagyon köszönöm a válaszokat, reggel óta próbáltam valamit: van egy szép kerámia teáskészletünk, a kancsót kikészítettem egy teáscsészével és 1L pár csepp citromleves vízzel és amikor elmegyek mellette, iszok, meg persze direkt járok is arra, már elfogyott majdnem 2L és hozzá a szokásos 2 tejeskávé, a baba pedig egész nap ficánkol (tegnap alig mozgott szegénykém, bár lehet h sokat aludt), de igyekszem majd minden nap kikészíteni, így itatja magát. Köszönöm még egyszer, remélem sikerül rendszert csinálni belőle!
2012. nov. 11. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!