Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tb kérdés? Munkanélkülim...

Tb kérdés? Munkanélkülim 1hónapja járt le, addig fogták belőle a tb-t, most már ugye nem jár kb 1 hét mulva szülök. Akkor még van tb-m vagy nincs?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Sztem nincs. Mindenképpen menj be a társadalombiztosítóhoz, kérdezz rá mi a helyzet és ha sajna tényleg nincs akkor be kell fizetned a Ft/napra az összeget míg meg nem szülsz. Utána gondolom jár automatikusan mivel a gyerekkel töltött első pár év munkaviszonynak számít.
2012. nov. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a munkanélküli előtt volt legalább 180 nap munkaviszonyod, akkor elvileg még 45 napig jár passzív jogon a TB, és a szülésed még éppen beleférhet. De a biztonság kedvéért kérdezz utána a nav-nál.
2012. nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a munkanélküli lejárta után még 46 napig automatikusan biztosított vagy. utána kell fizetni magad után.
2012. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
így van miután lejárt a munkanélkülid 45 napig biztosított vagy utána kell magadnak fizetned a TB-t. Még talán épp kihúzod addig amíg nem szülsz. De ha mégsem na bumm majd küldened egy csekket h 1 hónapot fizess ki ami 6390FT. Ne aggódj :)
2012. nov. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De mihelyst megszültél a GYES, GYED-el automatikusan jár a TB is :) előző voltam
2012. nov. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A viszony megszűnése után még 45 napig biztosított vagy, és utána GYES alatt újra az leszel. Ha a kettő között van pár nap, amíg nem vagy biztosított, csak ezekre a napokra kell majd kitöltened a csekket és befizetned (napidíjas a TB úgymond). Viszont amikor nekem anno a hallgatói jogviszonyom megszűnt, nem küldött senki semmit, nekem kellett elintézni.
2012. nov. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor azt úgy meg tudom csinálni,hogy kitöltöm azt a papírt,amit netről kell letölteni beküldöm és ha a szülés időpontjáig esetleg 1-2 nap telik el úgy,hogy nincs tbm akkor ők azt az összeget küldik ki azt a pár napit?
2012. nov. 13. 13:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, amikor lejárt a biztosítottságom, hogy elmentem a NAV-hoz, elmondtam, hogy miért jöttem, ki kellett töltenem egy nagy papírt, majd a nő adott egypár csekket, és kiszámolta, hogy a tört hónapra majd mennyit kell fizetnem, illetve a többire. Ez volt tavaly novemberben, és januárban meg már a címemre érkezett egy levél, benne a fizetési határidőkkel, csekkekkel, illetve, hogy mennyit kell ráírni, befizetni.

Szerintem az lesz, hogy bemész, kapsz egy csekket, és kiszámolják neked, hogy arra a pár napra mennyit kell majd fizetned. Ezt az összeget írod a csekkre, és fizeted be.


Utolsó válaszoló voltam :)

2012. nov. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!