Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hónapos terhes vagyok,...

4 hónapos terhes vagyok, sajnos nem dolgozom, tavaly szeptemberbe lejárt a munkanélkülim is, de azóta fizetem magam után a tb-t. Így jár valami nekem, gyed, gyes?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy meg kell lennie az elmúlt 2 évbe legalább 180 nap biztosításban.Úgy hallottam hogy a munkanélküli is beleszámít.
2012. jan. 23. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Így ami biztosan jár:

gyes és családi pótlék ,az havi 37,500 forint és az egyszeri anyasági támogatás.64,000Ft , ha meg van a 4 pecsét a kis könyvedbe.(de lehet hogy 6 kell, nem emlékszem pontosan).

2012. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Ahhoz, hogy tgyást illetve gyedet kapj két feltételt kell együttesen teljesíteni: a szülést megelőző két évben legalább 365 nap munkaviszony, és a munkaviszony fennállása alatt kell szülni. A munkanélküli beleszámít de önmagában kevés lesz, ha a szüléskor nem lesz munkaviszonyod. Ha a TB fizetés alatt a havi kb. 5.100,- Ft fizetését érted akkor az csak egészségügyi ellátásra jogosít, másra nem. Ha nem lesz munkaviszonyod akkor csak az alanyi jogon járó gyesre leszel jogosult. Megoldás lenne ha valaki valahova bejelent, csak azt úgy kell lepapírozni, hogy valós munkavégzés legyen. (ellenkező esetben szinte biztos, hogy beleköt az OEP)
2012. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Az elmúlt két évben 365 nap biztosítottságnak kell lennie. A 180 nap a figyelembe vehető jövedelemnél van a tgyás-nál. Én úgy gondolom, hogy neked megvan a 365 nap biztosítottságod. És igen ebbe a munkanélküli is beleszámít, meg utána is mivel te fizetted a tb-t. Az ellátásodat pedig a munkanélkülid alapján és az azelőtti fizud alapján fogod kapni. 2011-ben dolgoztál is ugye? Bérszámfejtő vagyok. Én így gondolom.
2012. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Ha bérszámfejtő vagy, akkor tudnod kéne, hogy az egyéni járulékfizetés csak és kizárólag eü. ellátásra jogosít, ebből a szempontból nem számít biztosítotti napnak! Az már csak hab a tortán, hogy az igényléskor élő vagy közelmúltban megszűnt biztosítási jogviszony IS feltétel. Nem gond, ha nem vagy ebben otthon, de akkor ne vezess félre senkit.


Kérdező:

Az igénylést megelőző két évből kell minimum 365 biztosítotti nap, ebbe beleszámít (többek között) a munkanélküli ellátás ideje is. De a másik feltétel a tgyás esetében:

- igényléskor élő munkaszerződés vagy

- max. 42 napon belül megszűnt munkaviszony vagy

- 42 napon túli baleseti táppénz megszűnését követő 28 napon belüli szülés.


A gyed esetében:

- élő munkaszerződés vagy

- a tgyás ideje alatt megszűnt bizt. jogviszony.


Szóval ennyi információ alapján jelenleg gyesre vagy jogosult (br. 28500Ft) + családi pótlék + egyszeri anyasági (ha terhesgondozáson min. 4 alkalommal megjelentél). Ha most be lennél valahova jelentve, akkor is kérdéses, mert a kérdésedből nem derül ki, hogy mennyit dolgoztál, mikor dolgoztál, mennyi ideig kaptad a munkanélkülit.

2012. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!