Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtt 4 héttel lejár a...

Szülés előtt 4 héttel lejár a munkanélkülim. TGYÁS-t így már nem tudok igényelni. Több, mint 28 nappal előbb jár le. Szüneteltethetem a munkanélkülimet kb.1 hónapra és utána kérhetem újra? Mert akkor a dec. Végi szülésemre már lenne TGYÁS-om.

Figyelt kérdés

Nekem azt javasolták, hogy a TGYÁS-sal várjak a szülés után 1 nappal, mert akkor jogosult vagyok a GYED-re is mert a szülés napján biztosított vagyok. Dec. végén szülés után TGYÁS, majd ha lejár, vissza munkanélküli és 5 nappal később GYED igénylés. Jó ez így?

Tudom szünetelteni a munkanélkülit okt. végétől nov. végéig? HELP


2009. okt. 21. 17:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
TGYÁS-ra és Gyedre csak akkor vagy jogosult,ha a szüléskor biztosítva vagy és nekem azt mondták a munkanélküli nem tartozik bele hiába vagy biztosítva.Gyedet csak akkor kapnál,ha nem mentél volna el munkanélkülire és saját magad után fizetted volna a TB-t.
2009. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Így csak gyesre leszel jogosult ami ugye kb. 28e Ft/hó. És ezt kapod 3évig,mert ha jól látom decemberbe szülsz.Nézz utána az interneten.
2009. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Munkanélküli támogatás biztosítási jogviszony. Ez FIX! "A járadékban részesülő személy biztosítottnak számít, így ha a járadék folyósításának ideje alatt igényli a GYED-et, jogosult lesz az ellátásra.

Kérdésem, hogy a munkanélkülit lehet-e szüneteltetni kb. 1 hónapra?

2009. okt. 21. 17:34
 4/16 anonim ***** válasza:

Kedves 1.!

Én munkanélküliről mentem szülni. Kaptam GYÁS-t, jelenleg pedig GYED-et kapok!

Kedves Kérdező!

A szüneteltetésről nem tudok sajnos, mert nekem kitartott szülésig, meg GYÁS utánig (az fontos, csak így kaphatsz GYED-et).

Viszont a munkanélküliben biztos felvilágosítanak, ha megkérdezed őket!

A lényeget leírtad:

Szülés napján biztosított = jogosult GYÁS-ra,

GYÁS lejártakor, GYED igénylésekor biztosított = jogosult GYED-re!

A munkanélküli is biztosítási jogviszony!

2009. okt. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ha vhogy kitolom a munkanélkülit, szülés után 1 nappal TGYÁS, lejárta után munkanélküli és pár nappal később GYED igénylés? Mennyi nap kell a TGYÁS után vissza munkanélküli és a GYED igénylése között? Azaz mennyi nap kell a menkanélkülire a TGYÁS és a GYED között?
2009. okt. 21. 17:41
 6/16 anonim ***** válasza:
1.vagyok.Akkor engem félretájékoztattak? Mert mindenki ezt mondta.Akkor,ha most terhes leszek akkor nekem is jár gyed? Én is munkanélküli vagyok. Szerintem ha lejár a munkanélkülid akkor ha fizeted magad után a TB-t abban az egy hónapban akkor is biztosítva vagy. De kérdezz utána. És bocs hogy ennyire tudatlan vagyok. Én is utána fogok kérdezni a munkaügyön.
2009. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

A magad után fizetett tb csak és kizárólag egészségügyi biztosítást jelent, vagyis azt, hogy a terhesgondozásért és a szülésért nem kell majd fizetned.

A tgyáshoz, gyed-hez biztosítási jogviszony kell. Ebbe beleszámít az álláskeresési járadék (!) folyósításának ideje, de az álláskeresési segély (!) ideje nem.


Kérdezőnek:

Itt meg tudod nézni, hogy milyen indokkal lehet szüneteltetni:

[link]

Elég csak pár napot tartalékolni tgyás és gyed közé.

2009. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Értem, köszi szépen az információt.Minden jót!
2009. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

17:37-es vagyok.

Mindent leírtak előttem.

Sajnos nem vág a szakmámba, így nem tudok többet segíteni ennél, csak a saját példámat tudom leírni.

Én hó végén szültem, köv. hó közepéig vettek vissza munkanélkülire, majd amikor lejárt a GYÁS hó közepén, hó végéig vettek vissza újra. Köv. hónap elsejétől kaptam a GYED-et, de igényelnem előző hó 25-től kellett, hogy legyen átfedés.

Azt hiszem, hogy ápr. 18-tól(?) 30-ig voltam m.nélküli, ápr. 25-től kértem a GYED-et, de máj. 1-től kapom.

Hogy hány napra kell visszavenni, azt nem tudom, de az igénylés napján biztosítottnak kell lenni.

Nekem még így is maradt 11 napom.

A munkanélküliben elvileg megmondják, hogy mi lenne a jó, csak még időben menj be, mert mindig nagy a tumultus!

2009. okt. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Millió köszönet utolsó!
2009. okt. 21. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!