Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvégezték nálam a toxoplazma...

Elvégezték nálam a toxoplazma vizsgálatot, aminek az eredménye 1hónapja jött meg. Igg pozitív lett,136os értékkel, igm is pozitív, de az iga negatív! 1hete megismételték, az igg 177lett az igm pozitív de az iga negatív! Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
2008. jún. 6. 11:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Légyszi válaszoljatok!!!SOS
2008. jún. 6. 11:06
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem erre a kérdésre csak szakértő tudna válaszolni. beszélj az orvosoddal!
2008. jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igg pozítív azt jelenti, hogy már áestél életedben a fertőzésen és van jelenleg védettséged.

igm pozitív azt jelenti, hogy a fertőzés valószínű a közelmúltban történt .

ezért kell ismételni, ha igm a második esetbe ugyanannyi mint elsőre,vagyis nem változik akkor nem gond , de ha igm változik akkor azt antibiotikummal valószínű kezelni kell.. ellenőrzés szükséges, sajnos rendellenességet okozhat, de gondolom az már kiderült volna. Ird be a google-be hogy toxoplazma eredmények és rögtön az első ami feljön tárolt változatát nézd meg ott bővebben le van írva (babanet.hu rendelő)

2008. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!Ezt már megnéztem, de nem értem, miért lett magasabb az igg értékem, mint az elsőnél!!!:(
2008. jún. 6. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!