Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyasmit hallottam hogyha...

Olyasmit hallottam hogyha sósat kivánsz fiad lehet ha édeset akkor meg kislányod. Van ebben valami kis igazság? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mielött terhes lettem nagyon édesszájú voltam, napi szinten ettem csokit kekszet, sütit... amióta teherbe estem, folyton sósat kivánok, eszembe se jut ha bevásárolok hogy vegyek valami édességet...

2012. nov. 14. 15:03
1 2
 11/19 mmT ***** válasza:
100%

A sótól elvileg magasabb lesz a vérnyomásod. Olvastam olyat, h ez a terhesség természetes velejárója, h úgymond a baba "kényszerít" arra, h több sót vigyél be, mert a magas vérnyomás által több tápanyaghoz, oxigénhez jut a pici.


Ajánlom figyelmedbe a [link] cikk Terhesség és sófogyasztás c. fejezetét.


:)

2012. nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is a savanyút kívánom!!!!! engem is érdekelnek a vélemények. :) Egyébként én is így hallottam savanyú-fiú, édes-lány.
2012. nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség első felében csak sósat kívántam és a kovászos uborkát, a 30. hét után pedig Milka táblás csoki orrba-szájba, és fiam lett :)
2012. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség elején csak sósat kívántam, aztán félidőtől meg csak édeset. Csokitortákkal álmodtam, de előtte meg sajtos pogácsákkal.

Na, szóval nem lett kétnemű gyerekem. :)

Amúgy lány lett.


Vannak tévhitek, meg babonák, vagy bejön vagy nem. S nem unatkozó anyukák találták ki, hanem régóta évtizedek-évszázadok óta keringenek ilyenek, amik népi megfigyelésekre alapultak. De hát a megfigyelés soha nem 100 %-os, mint ahogy semmi sem...

2012. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csak hiedelem, de nekem maximálisan bejött!!! 2 fiam van egy lányom. A fiaimnál én aki édesszájú vagyok és ki nem állhattam a sós dolgokat meg pogácsákat ilyesmit, 12.hétig szinte tepertőn, sültkrumplin, sós kekszen, ropin,sajtos pogácsán éltem. Mind a kettőnél.

A lányomnál rá se néztem ezekre, csak édeset kívántam, semmi mást!!! Hozzátenném hogy az elsőnél sokat híztam, a 2. és 3.terhességnél már "csak" 10-12 kg-t.

2012. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem olvastam a többi választ, csak válaszolok. Én Kínában élek, párom kínai, és anyósom napra kész a babonákból. A kínai babona szerint, ha sósat és savanyút kívánsz, akkor fiad lesz, ha édeset és csípőset akkor kislányt. A terhességem elején nem tudtam főtt ételt enni, viszont kiló számra ettem az epret meg a cseresznyét, sőt a szőlőt is, de olyanokat, amik még meg sem értek rendesen. Tök mindegy volt, minél savanyúbb annál jobb. Kisfiút kéne várnom ezek szerint, de kislányt várok, szóval ez a babona nem jött be, de lehet, hogy mert nem vagyok kínai. :D


Amúgy én úgy vettem észre, hogy az ember lánya azt kíván, amiből kevés van a szervezetében. Pl most az elmúlt egy hétben iszonyúan kívánom a diót meg a gombát egy kis vörösbort, meg a tojásos dolgokat. Ezekben mind van vas, képzeld kiderült hogy kevés vas van a véremben. Tök érdekes, nem? :)


szép babavárást! 38+5 hkm

2012. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

2fiam van és ismét fiút várok.

Bármilyen mennyiségben jöhet:savanyú,csípős,sós étel.

Édességet szinte egyikkel sem ettem.Eszembe se jutott...


Nálam bejött a babona.

2012. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem a baba neme határozza meg mit kívánsz, hanem az, milyen anyag hiányzik a szervezetedből. Az én példám: csokit, mandarint, húst, tejet és krumpliszirmot kívántam, és fiam lett, aki ráadásul utálja a csokit.
2012. nov. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én mind2-t kívánom, felváltva :) Akkor nekem mi lesz? :D
2012. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!