Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » árthat a babának ha nagyon...

árthat a babának ha nagyon sok narancsot eszem? Naponta 1-1,5 kilot? Gyomorsavval nincs gondom.

Figyelt kérdés

2012. nov. 15. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártasz a babának!
2012. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan miért ártana? :) Finom egészséges gyümölcs. Ha neked nem bántja a gyomrodat akkor egészségetekre. :) Jót teszel vele ha eszed de rosszat kizárt :)

23hkm

2012. nov. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat. itt gykn olvastam h terhesseg alatt nem ajanlott citrusfeleket fogyasztani...de ez baromsag, ugy gondolom. kivancsi voltam masok mit mondanak errol...
2012. nov. 15. 19:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Folsav: Folsavra (kb. 3-szoros mennyiségre) leginkább a terhesség első 12 hetében van szükség, de legjobb már a teherbeesés tervezésekor odafigyelni a magas folsav tartalmú ételek fogyasztására. Nélkülözhetetlen a vörös vérsejtek termeléséhez, az idegrendszer és a gerinc helyes fejlődéséhez, különösen a terhesség első néhány hetében.


Forrása:


Zöldségek: spenót, sóska, kelbimbó, brokkoli, zöldbab, bab, borsó, káposzta, barna rizs, burgonya, karfiol


Gyümölcsök :szárított barack, füge, citrom, narancs, kiwi, banán


Egyéb élelmiszerek: különböző müzlik, narancslé, tej


Már csak ha ezt veszed alapul is szerintem megkaptad a választ!! :) :)

2012. nov. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a terhességem alatt a mandarint faltam így. A férjem 5 kg-t vett egyszerre, hátha kitart egy hétig, na persze, ő csak azt hitte. Szerintem nem lesz bajod.
2012. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ááááá, én is a mandarint nyomtam ezerrel, meg a savanyú almát, amit előtte sem és azóta sem eszek meg. :D

Nyugi, váljék egészségetekre!

2012. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is a mandarint eszem napi szinten 1-1.5kgt:-) nyáron a barackkal voltam így aztán jött a szőlő! Sok benne a vitamin nem árthatsz vele! 25hetes kismama
2012. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
csomó mindenre mondják! ibclc laktációs szaktanácsadók is azt mondják semmi nem tilos-persze alkohol stb. természetesen igen-bármit lehet enni, k betűsöket is neked kell kitapsztalni mire lehettek érzékenyek. én pl már pár nappal szülés után toltam a székelykáposztát stb. szoptatok és nem hasfájós a picim! pedig mindennap mennek a hüvelyesek stb amikre mondják hogy puffasztóak...
2012. nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, kisebb mennyisegben de gyakran megy az alma es a szolo is:) csak amint irtam, azert gondolkodtam el h jo e mert itt olvastam egy kerdest, nameg altalaban is azt mondjak tul sokat semmibol...nade ha kivanom:))
2012. nov. 17. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!