Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem figyelnek oda ránk?

Miért nem figyelnek oda ránk?

Figyelt kérdés

az utcán simán nekem jönnek, a buszon fellöknek...

egyszerűen nem értem az embereket, hogy miért nem tudnak odafigyelni a másikra. és most nem csak a kismamákra gondolok, hanem az idősekre, gyerekekre, akár mozgáskorlátozottakra is.

borzalmas mit művelnek, hogy hamarabb feljussanak a buszra, mégha nincs ülőhely is paszirozzák fel a másikat a járműre.

100x jobban figyelek magamra, mint a várandósság előtt, de vannak helyzetek, amiket nem tudok kivédeni... és gondolom ezzel nem csak én vagyok egyedül így.

nagyon felháborítónak tartom... azt meg nem is említem, hogy inkább bámulják a kismamák hasát, minthogy átadják az ülőhelyüket, ha meg idős ember szál föl, akkor inkább meredten néznek ki a fejükből.

ne haragudjatok, muszáj volt kiírnom magamból, és érdekel a ti véleményetek is.

egy kismama


2012. nov. 16. 19:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Megértelek, de áááácsi. Nem tudhatod, hogy az adott huszonéves miért ül. Én is ültem járógipszes lábbal, és nem látszódott a gipsz és kaptam egy 55-60 körüli nőtől a megjegyzést, hogy szégyelljem magam. Megmutattam neki a gipszem és azonnal befogta, de nehogy már magyarázatot kell adjak, azért hogy ülök. A közlekedést kellene optimalizálni, nagyobb vagy több busszal. Mindenki megfizeti az ülőhelye jegyét, és senki se kényszeríthet senkit, hogy álljon.


Tudom nem leszek ezzel népszerű...


Amúgy általában átadom a helyem (kivéve távolságin, mivel ott szól a sofőr, hogy akik csak 1-2 falunyira mennek a végén fognak felszállni, és akik 100-15 km-ert mennek foglalják el a helyeket. És ilyenkor is mindig felszáll egy öreg, aki egy faluval/várossal arrébb megy, és a messze utazóknak cicceg. Na nekik nem adom át a helyem, ugyanis 5 perccel a távolsági előtt megy az adott faluba/városba busz. És ez rendszeres.)


Amúgy abban teljesen megértelek, hogy nagyon bunkók az emberek, és ha valaki meglök, nyugodtan szólj rá. Hidd el nagyon kínos lesz neki.

2012. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok ezzel sajnos. Óriási pocakom van, mégis akárhol várok buszra, villamosra... stb mindenhol az ÖREGASSZONYOK szaladnak föl a helyért. Az, hogy valaki átadná, az már luxus lenne, pedig néha alig bírok állni már, mert rámjön a rosszullét. De akkor sem. Mondjuk a múltkor egy 20 éves dagi pics@ is elvette előlem a helyet, ott bámult mindenki... Majdhogynem fellöknek már. Ha vásárolok akkor sem figyelnek a szatyraikat természetesen pont a hasmagasságomban tartják meg össze-vissza, keresztbe átlóba szaladgálnak. Csak egyszer jöjjön nekem valaki esküszöm én olyan pofont levágok neki, hogy a fal adja majd a másikat!
2012. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát sajnos vannak ilyen bunkó emberek. Én nemrég jártam dokinál, ott láttam egy nőt, akit látásból ismerek, de még köszönővsizonyban sem vagyunk, csak úgy tudom, hogy ki az...tudom, hogy pár hónapja szült, tehát ha valaki, ő tudhatná, hogy ilyenkor milyen...ennek ellenére előttem ment be az ajtón, de a lengő ajtót kb.jó, hogy rám nem csapta, épp, hogy érkeztem gyorsan megfogni és nem csapódott a hasamnak. +útközben meggondolta magát és hirtelen visszafordult, az óriási válltáskájával pedig "leütötte" a pocakomat. És kérődzve /rágózva/ tobább ment se szó se beszéd. Az ülőhely átadásról sem tudok semmi jót mondani...az már szinte természetes, hogy nem adják át.

28 hkm

2012. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hogy miért nem szeretem Budapestet? Nah... hát ezért leginkább. Mert ott fokozottan átnéznek az emberek egymáson. Természetesen vidéken sem sokkal jobb a helyzet, de nincsenek annyira tömött buszok, villamosok. Pl nyáron voltunk pesten és a gyerkőc bealudt apja kezében. Szegény férjem ott állt az alvó 3 évessel a buszon és a mellettünk ülő csajszinak az volt a legnagyobb problémája, hogy nem az ablak mellett ül. Helyet is cserélt a pasijával, de eszükbe se jutott helyet adni legalább a páromnak a gyerekkel.

Én értem azt, hogy mindenkinek lehet problémája. Pl a pénzhiány miatt sokkal agresszívebbek, nem törődömök az emberek. De ha őket éri ilyen, akkor ők is fel vannak háborodva. Miért nem lehet ezt kölcsönösen? Én is figyelek és ők is. Sajnos hiú remény! Én is olyan vagyok kedves kérdező, hogy figyelek másokra. Inkább lehúzódom előre és még csak nem is kell babakocsival lennie az illetőnek, vagy pocakosnak vagy idősnek. Ez valakibe be van programozva, valakibe nincs. Meg a zebra... Ha időben észlelem a gyalogost, megállok. És már nagyon sokszor fordult elő, hogy villogtam a zebránál a szembejövőknek, mert már álltam és szemből csak mentek és mentek, a szerencsétlen gyalogos meg csak pislogott. Arról nem beszélve, hányszor ütöttek el már majdnem zebrán, és volt hogy zöld lámpánál is. Én azt mondom figyeljünk magunkra, mert ha azt várjuk, hogy mások vigyázzanak......

2012. nov. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
2012. nov. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a linket, érdekes...
2012. nov. 21. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!