Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a valodi ok? A kelengye...

Mi a valodi ok? A kelengye vasarlas elvezete, vagy hogy ne nagy pocakkal kelljen vasarolni?

Figyelt kérdés

Sok kommentben olvasom, hogy azert kezd a kismama hamar vasarolni, hogy ne nagy pocakkal kelljen, mert akkor mar nehez lesz.

Ugy erzem, hogy ez inkabb csak al-indok es inkabb vedekezes a beszologato ismerosokkel szemben, akik a babona miatt kesobbi vasarlast tanacsolnanak keretlenul is.

Nincs ezzel semmi baj, nem beszolni akarok, csak erdekel, hogy mas hogyan erzi, es hogy tenylegesen mi az ok. Megertem azt is, aki hamar vasarol, azt is, aki csak kesobb, mindenki csinalja ugy, ahogy akarja.


(Azert gondolom, hogy ez a nagy pocakos magyarazat csak vedekezes, mert en is a 2. babamat varom es az en tapasztalatom az, hogy nagy pocakkal is boven lehet vasarolni, setalni, nezelodni, akkor sem agyhoz kotott a kismama, ha minden rendben van a terhesseggel, sot, minel tobbet csavarogtam, annal kevesbe voltam turelmetlen.)


2009. aug. 15. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig nekem egyértelműen az volt az ok, hogy legyen minden meg. (Nincs is ember a környezetemben aki ezzel a babonával foglalkozna, tehát engem sem érdekelt)

Ha meg van minden, akkor töténhet már bármi. Előre nem tudhatod, hogy nem lesz-e valami gond a terhességed vége felé, nem tudhatod, hogy mennyire fogod bírni.

Nekem 20. hétre megvolt minden, szoba berendezve, bepakolva. Utána élvezhettem, hogy kötelezettségem már nincs, azt csinálok amit akarok.

És őszintén, nekem 2 szülésem volt nyáron, semmi kedvem nem lett volna 40 fokban, nagy hassal boltokat járni, ágyat összeszerelni. Inkább sokat úsztam, pihentem, nyaralni mentünk a férjemmel.

Nekem így sokkal jobb volt.

2009. aug. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia,en is mindent megvettem mar.37 hetes km vagyok.A pocakom 110 cm.Alig birok menni,es a derekam nagyon faj.En nagyon örülök,hogy hamarabb megvettünk mindent,ha most kellene megvennem a kelengyet,tuti nem birnam.Az elsö babamnal nem volt semmi gond,meg futni is tudtam ,igaz ez 16 evvel ezelött volt.
2009. aug. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jól esett babaholmik között nézelődni, turkálni, vásárolgatni, egyszerűen örömet okozott. A babaszobát nagy pocakkal 8 hónaposan csináltuk meg. Utána viszont már én is nagyon örültem, hogy minden megvan, mert augusztus végén szültem, iszonyat meleg volt és már én is baromi hamar fáradtam. 1 óra séta után úgy lihegtem, hogy örültem ha hazaérek és leteszem a fenekem... :) Nem vagyok babonás, nem hiszem, hogy a vásárlás befolyásolná a terhesség végkimenetelét, bár az első babám elvesztettem és már akkor is vásároltam amint megtudtam, hogy babát várok. De műtét után is mentem babarucit venni, mert úgy voltam vele, nekem akkor is lesz babám! Sőt, a lelkem megnyugtatta, hogy vásárolhatok és készülhetek a következő babámra, aki nem váratott sokáig! Az pedig tény, hogy mindenki másképp éli meg a terhességét, van aki még az utolsó hetekben is fitti paldi, de van aki örül ha otthon feküdhet, nemhogy a városban kolbászoljon egyik boltból a másikba. Nem vagyunk egyformák! :D
2009. aug. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben sincsenek babonás emberek, mégis 23 hetesen elkezdtük megvenni a dolgokat és ennek nagyon örülök. Még mindig hiányzik valami, de én úgy akartam hogy ez a pár apróság még augusztusban legyen meg. Jelenleg 32 hetes vagyok, és azért kezdtem időben a vásárlást, mert nagy pocakkal már tényleg elég rossz hosszú órákon át rohanni. Pisilni kell, fáj a derekam és a szeméremcsontom, mire végzünk fáj a talpam (múltkor is Ikea, Auchan, és cipőt néztünk még magunknak és már alig vártam hogy végre hazaérjünk, 4órát mászkáltunk és nem is babacuccokért), és nem is beszélve arról hogy sokat keményedek. Így már tényleg terhes számomra a vásárolgatás, főleg a kánikulában. Az pár apróságot most már könnyebb megvennem mintha most kéne nézelődni és utánajárni a dolgoknak. Elég lesz szeptemberben kimosni kivasalni a pici cuccait (is, mert ugye a miénk is van) valamint pakolni...stb. A nagykönyvek sem véletlenül írják hogy a II. trimeszter a legideálisabb a vásárolgatásra.

Én soha nem voltam babonás, és nem is hiszek benne. De mindenkinek szíve joga akkor vásárolni amikor jól esik, persze sétálni én is lejárok, nem fekszem egész nap, de már nem kell kapkodni, rohanni hogy minden meglegyen. Én így nyugodtabb vagyok.


Minden jót kívánok!

2009. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én be voltam stresszelve, hogy nem lesz kész semmi, mire jön a baba. És ezért próbáltam mindent mielőbb elintézni. Apa nyugatatott, hogy még rengeteg idő van. Ő vállalta a bölcső készítést.

A baba 2 héttel előbb jött, apa épp bölcsőt csinált. Kész volt minden, csak a bölcső nem... :-)

Szóval sokan attól félnek, hogy ha előbb jön a baba, akkor mi van? Ikreim 5 héttel jöttek előbb... Ha a nagypocis időszakra hagytam volna bármit is, azt apának kellett volna megcsinálni helyettem...

2009. aug. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább a biztonságérzet.

Még mindig nem mondták 100%-ra, hogy fiú- e vagy lány, mert egyik uh-n ezt mondják, a másikon azt. De már mindenünk megvan uniszex cuccokból. Egy két rucikát és a gyógyszertári cuccokat leszámítva. Örülök neki, hogy hamarabb beszereztem , mert most már nem bírnék. Fáj a derekam, ha sokat sétálok, nyomódik a hólyagom, elfáradok hamar, kicsinál a meleg és ma már nem bírnám elviselni a bababolti eladók nyálas műmosolyát(jajj bocsi, nem vagyok gonosz egyébként). Azt azért hozzá kell tennem, hogy voltak komplikációk, emiatt sem megyek szívesen sehova.

Amúgy meg tök mindegy ki mikor veszi meg. ha neki 12. héten esik jól, akkor vegye meg akkor, akinek a 40. héten, akkor vegye meg akkor.

2009. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak 16 hetes vagyok. Nekem egyenlőre élvezet, ha mehetek ilyen helyekre. Persze semmit nem vettem még, csak rucink van, kaptuk. De már tudom, hogy miből milyet szeretnék. És mivel januárra vagyok kiírva, novemberben remélem minden meglesz. Nagyon félek tőle, hogy jeges, csúszós tél lesz, és nekem nem lesz kedvem csúszkálni nagy pocakkal. De már nagyon várom, h vásároljak is... Most költözni készülünk, így nem szivesen költenék most erre.
2009. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

Szia!Nem hiszek/hittem a babonákban,mégis már 36 hetesen,hatalmas pocimmal mentünk vásárolni.Nem tagadom,elfáradtam kicsit,de nem szerettem volna túl korán beszerezni a baba holmijait.

Tudatosan választottam ezt a viszonylag késői időpontot,mert bennem volt a félsz,hogy mit is tennék egy babakelengyével telepakolt szobában,ha mégis (neadjisten) valami rossz történik?!Mindig ez lebegett a szemem előtt,emiatt húztam-halasztottam a dolgot.Húúú,hát az az egy hónap is örkkévalóságnak tűnt,csak nézegettem a kis bundazsákot,meg az icipici ruhácskákat :).....

Szerencsére minden rendben volt,a kisfiam éppen a kiírt napon született,és nem is késtünk el semmivel sem.Viszont több apróságot már a születése után vettünk meg,így sem volt tökéletes a lista :D

2009. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát,nem tartozik ide,de nem tudom,miért kaptam a lepontozást! :( Hm,mindegy.
2009. aug. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!