Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem kellett volna rögtön...

Nem kellett volna rögtön táppénzre mennem? A főnököm haragszik!

Figyelt kérdés
Amint kiderült hogy terhes vagyok rögtön kiírt az orvos. Ugye nem rúghatnak ki?

2012. nov. 19. 12:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Eszembe nem volt kérni ma dokit hogy ne írjon ki rögtön,mivel a gyerekem fontosabb volt mint bármi más. Így is ideges voltam hogy nincs e baj! De az orvos meg sem kérdezte hogy mikor akarok táppénzre menni,attól a naptól rögtön kiírt. Gondolom akkor nem gyerekjáték ha az ember ilyen dolgokat lélegez be,főleg hogy sokszor maszkot kellett használni!
2012. nov. 19. 13:20
 12/16 anonim ***** válasza:
82%

Én is ezt csináltam volna. Ne mondjátok már, hogyha hígitokkal, stb. dolgoznátok, bemennétek csak pár napra? Én sem kockáztatnám meg, hogy pár napig még ilyen helyen dolgozzak.


Azért más, aki bérszámfejtőként dolgozik. Semmi ártalmas nincs a környezetedben. Mondom ezt úgy, hogy gazdaságis voltam és a 33. hétig dolgoztam. Nem kéne egy irodai munkát és egy ilyen típusút, mint ahol a Kérdező is dolgozik, összehasonlítani.


Védve vagy, nem rúghat ki.

2012. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

4. vagyok ismét


Nem csináltál semmit sem rosszul, ne aggódj! Ezt nem lehet máshogy intézni. Elmentél orvoshoz, kaptál papírt, hogy táppénzre vesz, mert a munkaköröd veszélyes a babádra! Ezután mentél a főnöködhöz, és mondtad el neki, hogy mi a helyzet..

Én nem is tudom, aki azt írta, hogy másként kellene intézni, az mégis hogy tette volna a TE HELYEDBEN...úgy, hogy tudja, hogy a babája a pocakban van... Ép ésszel nem hiszem, hogy máshogy... Mert ahogy írod, már nem is lehetsz olyan friss terhes, tehát már eddig is kijutott a babádnak a vegyszerekből, én egy perccel sem kívánnék több időt eltölteni ott. A Főnököd meg azért kapja a fizetését, ami nyilván nem annyi, mint egy beosztotté, hogy megoldja az ilyen helyzeteket! És ha valakit baleset ér, lebetegszik, ne adj isten meghal, annak is megoldják valahogy a helyettesítését...

Úgyhogy ne parázz, jól csináltad, az első a baba egészsége!

Mi például költöztünk, ki lett festve az új lakást, de amíg ki nem szellőzött a lakás, a környékére sem mentem, és nem ebben a legsebezhetőbb, első pár hónapban volt, hanem a terhességem vége felé...

Úgyhogy aki nem így tesz, ahogy te tetted, az felelőtlen...


Jó babavárást! Próbálj nem idegeskedni emiatt...

2012. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem teljesen jól csináltál mindent, én vegyész vagyok, tudok olyat aki még dolgozott egy kicsit és el is vetélt. Aki veszélyes anyagokkal dolgozik, azt igenis egyből kiírják, mert árt a magzatnak. Nem tehettél mást, bérszámfejtőként én se iratnám ki magam, és téged is a doki írt ki, kérés nélkül. Neked most a babát kell nézned, ezt nézve mindent jól csináltál. Minden munkahlyen meg kell h. legyen oldva a helyettesítés. Ennyi erővel szólj előre h. két nap múlva meghalok, oldjátok meg a dolgot. (Bocs, de ez vicc. Az mondhat ilyet, aki nem tudja mit jelenet veszélyes anyagokkal dolgozni.) Nem rúghat ki, nyugi. Koncentrálj a babára.
2012. nov. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 19. 15:59
 16/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, jól tetted amit tettél, ez nagyon komoly dolog.. mármint a baba is meg hogy vegyszerekkel dolgoztál.

A bérszámfejtő válaszoló szerintem nem akart bántani, vannak olyan munkahelyek ahol egyből ajánlanak alternatívát. Nekem is van egy ismerősöm, ő is vegyszerekkel dolgozott, amint bejelentette hogy babát vár feltették irodába fénymásolgatni még pár hónapig meg besegíteni az irodás dolgozóknak. Szerintem valami ilyesmire gondolhatott, amikor azt írta, hogy másképp is intézhetted volna. De most hogy táppénzen vagy és nincs baj a babával és veled sem a vegyszerek miatt így már ne agyalj ezen hogy haragszik a főnököd.. Vigyázz magatokra!

2012. nov. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!