Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit éreznek azok az orvosok...

Mit éreznek azok az orvosok akik abortuszt hajtanak végre?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnak elszámolni a lelkiismeretükkel? Hiszen megölnek egy ártatlan magzatot.
2008. máj. 25. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez szubjektiv. Az orvosok kozott is biztos ugyanugy megoszlik a velemeny az abortuszrol, mint a tarsadalomban.

Biztos van, aki ugy hajtja vegre, h eliteli, es biztos van, aki a no dontesi jogat tartja szem elott.

2008. máj. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy olyan téma, mint a feketeözvegy, vagy hálapénz...

Kinek milyen a hozzáállása, vérmérséklete, gondolkodása...

Én abortuszellenes vagyok, de vannak helyzetek, mikor érzem létjogosultságt, pl ha megfelelően védekeztek és mégis, és nem olyna a helyzet , hogy megszülje, vagy megerőszakotlák a nőt, vagy bizonyíthatóan beteg a baba.

Sok orvos nem teszi meg, ebből is látszik, ők sem egyformán gondolkodnak.

És meglehetne kérdezni, milyen anya az, aki "csak úgy" ok nélkül meg abortuszra? Inkább adná örökbe, és a baba lenne egy oylan családban, ahol nagyon várják, és nem lehet...

2008. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan orvost (főorvos!), aki lelkiismereti okokból nem végez abortuszt. (Ezért külön tisztelem, mivel pénze lenne belőle, mégsem teszi.)
2008. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia.A tesóm nőgyógyász, és azt mondta hogy sajnos a szakmájához tartozik, de a tükröt leszedné a fürdőszobában hogy ne kelljen belenéznie.Gyűlöli ezt a műtétet,de sajnos ez a munkája.A legrosszab az egészbe, hogy napi max.3-4 szülése van, de 7-8 abortusza.
2008. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el ugyanolyan rossz nekik mint annak az orvosnak akinek esetleg kikell kapcsolnia egy gépet, amin hónapok óta "élt" egy beteg.Én kórházban dolgozom, és haldokló gyerekeknél, és sokszor láttam már magábaroskadt, síró dokit ezek miatt.
2008. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Biztos nem lehet felemelő érzés,de van olyan orvos is,aki nem végez ilyen műtétet,mivel ellene van.De azt is meg kell érteni,hogy néha jót is tesznek azzal,ha megszakítanak egy terhességet.Ez csak a baba érdeke.Hogy pl ne szülessen 11.testvérnek egy sufni méretű lakásba,vagy ne egy 15 éves kislány legyen az anyukája,aki majd lepasszolja a nagyinak,mert még nem élte ki magát.... Jobb,ha nem születnek az ilyen családokba kisbabák.Szerintem jó,hogy végeznek abortuszt.36 hetes kismami
2008. máj. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Ök csak a munkájukat végzik,de biztos lehetsz benne,hogy nem nagy örömmel teszik ezt.pláne,hogy eggyik nap gyermeket segítenek a világra,a másikon meg a túl világra.ha nem tennék,akkor ismét jönnének vissza a "sarlatánok"és akkor sokkal rosszabb lenne.
2008. máj. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ilyen a gazdasági helyzet és ennyit keresnek az emberek nem is érdemes ezt a kérdést feszegetni. Talán a felelőtlen politikusokkal végig kellene nézetni egy ilyen műtétet. Nem mindenki azért veteti el a babáját mert nem akarja, hanem mert nem tudja felnevelni a jelenlegi anyagi helyzetben. Az orvosokat sajnálom nagyon és azokat a kismamákat is, akik szeretnék a babát, de már egy harmadik, vagy esetleg egy második gyereket sem tudnának anyagilag vállalni. A felelőtlenség, más kérdés azt én is elítélem.
2008. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!