Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora gond? Vitamin téma?

Mekkora gond? Vitamin téma?

Figyelt kérdés

Mostantól csak minden másnap szedném a femibion 400-at. 16 hetes vagyok. Ártok vele, ha fele annyi vitamint adok a babámnak?

Sajnos havi 6000 ft nagyon sok, ezért gondoltam, hogy megfelezném.


2012. nov. 19. 22:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
80%
Semmilyen vitamint nem szedtem mégis makkegészséges babám született.
2012. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
80%

Csak Magyarországon divat terhesség alatt mindenféle vitamint szedni. Németországban tilos. Többet árthat, mint használhat.

Egyél vitamindús ételeket, igyál tejet stb. akkor a babád is kap elég vitamint.

Én sem szedtem semmit, mégis minden gyerekem egészséges lett, és elég nagyok is.

2012. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
A LadeeVit kb 3000Ft es szerintem szinte ugyanaz van benne. En legalabbis az omega zsirsavak miatt valtottam at a gravidarol. Amugy a dokim nekem azt mondta, hogy eleg ha 2-3 naponta szedem a terhesvitamint es nem a penzkerdes miatt!
2012. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
59%
Én konkrétan bármilyen tablettát vettem be - elevit, magne b6, folsav.... mindig kihánytam, szóval a dokival megbeszéltem kár belém úgyis kijön 5 perc múlva! :) makk egészséges 2 gyerkőcöm van
2012. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Mit jelent az, hogy többet árt mint használ? :O

Vitaminba mi árthat?


Egyébként azért szedem a femibiont, mert csak ezt tudom lenyelni.

2012. nov. 19. 22:22
 6/36 anonim ***** válasza:

A vitaminkészítményekben is van valamilyen adalékanyag. De az sem biztos, hogy elég vitamin van benne.

De értelme sincs vitaminokat szedni. Legfeljebb akkor, ha vészesen vitaminhiányos vagy.

2012. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
62%

Akikkel találkoztam és nem szedtek vitamint mindnek szuvas fekete fogai lettek!

Ismertem egy anyukát ikrekkel volt terhes nem szedett vitamint, az egyik gyermeke meghalt a hasába a másik oxigénhiányosan és nyitott gerinccel született!


Szóval szedjél vitamint! De nem kötelező a legdrágábbat megvenni ha nincs rá keret.


Mondjuk én úgy szedtem, hogy hetente 5 napon át és 2 napot kihagytam, de a magneB6 ot és a kalciumot szedd mindig, mert úgy befog görcsölni a lábad hogy 3 napig nem tudsz majd lábra állni. Tapasztalatból mondom! :)

2012. nov. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
78%

A vitamint nem a babádnak szeded, hanem magadnak!

A baba a Te szervezetedből MINDENT elszipkáz, amire szüksége van, tehát a vitaminokkal Magadat építed.


Én is nagyon szomorú voltam, mert két gyerekkel végig szedtem a Pregnavit nevű gyógyszert, de a gyártóját eladták (Ratiopharm), megvette a TEVA, és szépen meg is szüntették ezt a vitamint, pedig 1500 Ft volt egy havi adag belőle...


Így a harmadikkal 12 hétig szedtem Femibiont. Majd vettem talán két doboz Gravidát, és a kevésbé hányós napokon bevettem egyet.

De én nagyon sovány vagyok, és aggódtam, hogy hiánybetegségem lesz, meg diétáznom is kellett cukor miatt, így pláne.


Kutya bajotok nem lesz, ha nem szedsz semmit, akkor sem.

Boldog babavárást!

2012. nov. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
59%
Ma 22:27 Ha így lenne akkor nagyon sok nőnek nem lenne babája mert nem szedett vitamint(nem kötekedés,csupán saját vélemény)százmillió más ok van amiért ilyenek történnek.Nem a terhesvitamin előzi meg a betegségeket!!!
2012. nov. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Én gondosan szedtem a vitamint,de amit leért vissza is jött,emellett ha bevettem,aznap semmi nem maradt meg a gyomromban.Első 12.hétig ez ment is,szedtem rendesen,de azóta nem és el is kezdtem hízni,és jól is érzem magam.Én nézem a Czeiczel Endre,9 hónap című műsorát és pl ő mondja is,h a terhes vitamint a terhesség tervezésétől a 12.hétig kell szedni vagy nagyon fontos szedni.De én az elsővel semmit nem szedtem,semmi,de semmi baja a világon.:)C-vitamint,MagneB6-ot és kálciumot szedek már csak.

Boldog Babavárást!:)

14hkm

2012. nov. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!