Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora gond? Vitamin téma?

Mekkora gond? Vitamin téma?

Figyelt kérdés

Mostantól csak minden másnap szedném a femibion 400-at. 16 hetes vagyok. Ártok vele, ha fele annyi vitamint adok a babámnak?

Sajnos havi 6000 ft nagyon sok, ezért gondoltam, hogy megfelezném.


2012. nov. 19. 22:12
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Nektek is boldog babavárást:)

Én a 8 héttől szedem. Spirál mellett fogant a fiam, ezért aggódom túl a dolgokat:)

2012. nov. 19. 23:16
 12/36 anonim ***** válasza:
Én a mostani terhességemnél a 12. hétig nagyon odafigyeltem hogy minden nap megegyem a Femibiont, de a 13. héttől kezdve átálltam a Gravidára, de azt nem szedem minden nap. Iszok még magnéziumos meg vastartalmú pezsgőtabit is, de ezeket sem minden nap. A laboreredményeim rendben vannak. A fiamnál 3 évvel ezelőtt szigorúan szedtem mindent, mégis állandóan vérszegény és vashiányos voltam.
2012. nov. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 Jégtánc ***** válasza:
72%
3 makkegészséges gyermekem van vitamin nélkül.Étkezésedre figyelj inkább.
2012. nov. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim azt mondta, hogy a 12. hét után bőven elég heti 2-3 szem vitamin, én azért szedtem a 20. hétig naponta, mert sokáig hányós voltam, és mikor elmúlt, utána sem bírtam egészséges ételekre nézni, úgyhogy így jobbnak láttam...

Úgyhogy szedheted úgy, ahogy kigondoltad, elég lesz az is...

2012. nov. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Én is heti két-három alkalommal szedtem csak, a végén volt, hogy csak heti egyszer. Hatalmas, gyönyörű gyerekem lett :)
2012. nov. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
21%

Mindig annyira felhúzom magam, amikor azt látom, hogy "nem szedtem semmit mégis egészséges gyerekem született"

Mit bizonyít ez? Csak annyit, hogy NEM BIZTOS, hogy baja lesz a babának, ha a kismama nem szed vitamint. De az viszont BIZONYÍTOTT TÉNY, hogy a magzatvédő vitaminok kivédhetnek bizonyos fejlődési rendellenességeket, hát akkor minek kockáztatni?

Kérdező, szerintem akkor vegyél olcsóbb vitamint, tényleg a Femibion a legdrágább (és a legjobb is), de ha egy olcsóbbat szedsz, azzal sem tudsz ártani, a lényeg, hogy szedd valamelyiket.

2012. nov. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 Jégtánc ***** válasza:
64%
Kedves utolsó,nagy hülyeséget írtál:D
2012. nov. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Írtam már, hogy azért a femibiont szedem, mert a többit nem bírom lenyelni:)
2012. nov. 20. 08:35
 19/36 anonim ***** válasza:

Szia

Én sem szedtem semilyen vitamint.Mint ahogy azt az előttem hozzászólok is írták magadnak szeded a vitamint mert a baba úgyis elszívja a te szervezetedből amire neki szüksége van.Én csak folsavat szedtem az első babánál is és most is én mára vagyok kiírva amúgy.

Ne aggódj az orvosom is azt mondta hogy egyek sok zöldséget gyümölcsöt és mindenből egyek ha van rá lehetőségem akkor jut elég vitamin a szervezetembe magamnak is meg a babának is. A folsavat is csak 12.hétig mondta bár azt szedtem a 2.trimeszter végéig.

Minden jót neked! Üdv Gitta

2012. nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Könnyű szülést Gitta:) Majd írj ha megvan:)
2012. nov. 20. 10:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!