Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baba a babának? Mit...

Lehet baba a babának? Mit szedhetek?

Figyelt kérdés
17 hkm vagyok.Meg vagyok fázva hőemelkedésem volt,fáj a torkom.A sok orrfújástól néha már feszül a hasam is.Háziorvos pedig csak pénteken lesz.A védőnő azt javasolta szedjek Strepsilst,de utána jártam,hogy terhesség alatt nem szedhető....Kamilla teát iszok,fekszek,sál van a nyakamon.Félek ha esetleg belázasodnék,baj érheti-e a babát,és mit tegyek akkor ha lázas leszek?

2012. nov. 21. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
C vitamint!!! A babának biztos nem árt, és egy 1000-res vagy két 500-as velem csodákat szokott művelni, és rengeteg folyadék, ezzel kimosod magadból a bacikat. Próbálj aludni, és többször ruhát cserélni ha leizzadnál. A teát ne forrón igyad, mert jobban begyullad tőle a torkod, inkább langyosan. Jobbulást!
2012. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A sok folyadék láz ellen is nagyon jó!
2012. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Ha jól tudom, a hűtőfürdő/zuhany javasolt. Nem hiszek semmiféle "elmés vallásban", de jobb ha nem is gondolsz rá - a lázra -. Ne aggódj, minden rendben (lesz)! :-)


Mihamarabbi gyógyulást! 

2012. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azert arra figyelj hogy kismamaknal a lazat csillapitani KELL! Probalj ki homeopatias szert kerj a gyogyszertarban. Jobbulast!
2012. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Panadolt nyugodtan vehetsz be. Nekem is volt torok gyulladásom pár hete és a háziorvos azt mondta semmit nem ad (az amúgy is olyan, h sztem senkinek nem ír gyógyszert csak a homeo bogyikat) elmentem a nőgyógyászomhoz és Ő azt mondta Streptils nyugodtan!
2012. nov. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha jól tudom a panadolt lehet szedni terhesség alatt mivel nem tartalmaz pirdin származékot azzal a lázat csillapíthatod ha kell. A torok fájásra ha nem vagy finnyás akkor kávés pohárba langyos víz hozzá 1-1,5 kiskanál só és ezzel gargalizálni mint a szájvízzel. ez nekem kiskorom óta beválik mivel a só fertőtlenít.
2012. nov. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A Panadolban paracetamol van, csakúgy mint a Coldrexben és egyéb más, megfázás esetén előszeretetten használt dolgokban. A paracetamollal annyi a gond, hogy nagyon kicsi a különbség a gyógyhatású és a halálos adag között.

Szóval terhesen én meggondolnám, mert kis figyelmetlenséggel túl lehet adagolni.

2012. nov. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gabi86 ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=3z8jowF9kCU&list=PL190D42B2A9..

nézd meg ezt a videót,talán ez "megnyugtat",hogy nem ártalmasak a gyógyszerek.de azért menj el nőgyógyászhoz(vagy háziorvoshoz) és kérd ki a véleményét.de szerintem a gyógyszertárba is tudnak segíteni.

2012. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Paracetamolt, panadolt nyugodtan beveheted én is így voltam mint te és minden ok a babával
2012. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tantumverdét szedhetsz én is azt szedtem, gyógyteákat. Méz. Citrom. Én ezekkel kúráltam magam. A hőemelkedésre vegyél be valamit, mert a láz veszélyes. Panadolt lehet, de lázcsillapítokból nem tudom, de gyógyszertárban biztosan megmondják. Sok pihi. Jóbullást.
2012. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!