Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császármetszés után trombózis?...

Császármetszés után trombózis? Márciusban császároznak, és félek a trombózistól. Mitől alakul ki, mi a tünete?

Figyelt kérdés

írna nekem olyan aki átesett már ezen? mire kell figyelni?

észreveszem majd ha baj van?


2012. nov. 22. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Trombózist általàban azok kapnak, akik sokat fekszenek mozdulatlanúl!

A császármetszés fél óra, utánna még fekszel 10-12 órát, majd fel kell kelni sétálni.

Akinek pl. eltört a lába, nagyobb az esélye hogy trombózist kap, mert 2-3 hétig fekvő gipszet kap, amivel nem mozog, nem kelhet fel, de adnak vérhígítót

Na most már te császár után fél napig fogsz feküdni, ami alatt nagyon kicsi az esély hogy trombózist kapj, mert szerintem ennyit van hogy otthon is fekszik az ember.

Ne aggódj, a lényeg hogy minél hamarabb kelj majd fel műtét után!

2012. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jaj de aranyos vagy h megnyugtattál!:) köszönöm szépen! és hamar összefogom magam szedni,és nem fogok feküdni!:)
2012. nov. 22. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy is adnak minden nap amíg a kórházban vagy trombózis elleni injekciót. Legalábbis, ahol engem császároztak ott így volt.
2012. nov. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi Neked is!:)

nyomtam a zöldeket!

2012. nov. 22. 15:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Én már szúrom magam trombózis elleni injekcióval, engem is márc. fognak császározni. Már volt egy császármetszésem 3 éve, akkor is megúsztam, hátha most is meg fogom. Nagyon durva visszerek miatt kell már a szuri nekem.:(
2012. nov. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!


milyen visszereid vannak? kiállnak a lábadból?

nekem már volt egy visszérműtétem 2002ben sajnos.azóta nincsen dudoros visszér a lábamon.2003ban volt egy császárom,akkor nem volt gond.

2012. nov. 23. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, kilátszanak az erek, kb, kisujjnyira ki is dudorodnak és kanyarog végig fel a combomon, sőt már a szeméremrésznél is.:(

Ezen kívül tele vagyok apró lila, fekete erekkel a bokánál, lábfejnél, iszonyatosan fájnak.

0,4 -es clexane-val szúrom magam.

2012. dec. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én kaptam császár után trombózist, de nem a kórházban, hanem már itthon, két héttel a műtét után. Megelőző injekciót nem kaptam, mert csak 35 év felett adnak automatikusan, egyébként meg csak akkor, ha valamilyen előzmény indokolja.

Valószínűleg nálam a nagymértékű vizesedés és mozgásszegény "életmód" (3 hétig voltam előtte kórházban) okozta, genetikai hajlamom és visszerem nincs, 6 órával a császár után felállítottak, 12 órával utána már kinthagyták a babám...

Észre abból vettem, hogy először fájt, majd másnap megdagadt lábam, aztán pár nap múlva lázas is lettem. De még (újra) a kórházban is jó pár napig járkáltam vele, amíg végre lett,aki megnézze és szóljon, hogy már ne tegyem. Addig igazából nem is tudtam, mi bajom van.

Megelőzni valószínűleg úgy tudtam volna, ha többet mozgok, pl. nem ülve szoptatok órákig, és felpolcolom a lábamat. De nem biztos.

De ha neked visszereid vannak, műtét után mindenképp indokolt a heparin profilaxis.

2013. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!