Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kaphatok gyedet így?

Kaphatok gyedet így?

Figyelt kérdés
Terhes lettem,közben találtam munkát ami határozott szerződéssel jött létre,nov-ápr. május 13-ra vagyok kiírva.Védőnőm azt mondta ha meg lesz a 180napom kapok gyedet,de mivel határozott idejű a szerződés téppénz alól is kirúghatnak(nem mondtam el,a munkahelyen,hogy terhes vagyok,nincs is szándékomban) jó esetben kb februárig tudo dolgozni,pés mondjuk kirúgnak táppénzről,ha elmegyek munkanélkülire úgyis kphatok gyedet? Köszönöm a válazokat :)
2012. nov. 23. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

A védőnőd sajna téved, mert nem elég a 180 nap, 365 nap kell a gyedhez.

Ha korábban nem volt munkaviszonyod (kb. 2011. májusától), akkor nem lesz meg a kellő időd.

Táppénz alatt nemcsak határozott idejű munkahelyről rúghatnak ki, hanem határozatlanról is, viszont ha bejelented a terhességed, akkor téged nem tehetnek ki, csak ha lejár a határozott idő. Munka törvénykönyve, nézz nyugodtan utána.

Mikor jár le a határozott idő? Április 30? Mert ha igen, és mégis megvan a 365 napod, akkor menj hamarabb tgyásra, így passzívan mindenképp jár a gyed, álláskeresési nélkül is.


Ha hamarabb jár le, de megvan a 365 nap, akkor mehetsz álláskeresési támogatásra (annak a feltétele 3 éven belül 360 munkaviszonyban töltött nap), ha azalatt szülsz jár a tgyás, és ha marad belőle pár nap a tgyás utánra, és azalatt igényled a gyedet, az is járni fog.

2012. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És előtte dolgoztál? Vagy esetleg nappali tagozaton tanultál? Mert a gyedhez minimum 365 nap munkaviszony szükséges, nem 180 nap. Mindezt a szülést megelőző 2 évből nézik. Ez az egyik. A másik, hogy mond el a munkahelyeden, hogy terhes vagy, mert csak akkor él a védelem, így még a szerződés lejárta előtt is kirúghatnak akár. Persze a védelem ebben az esetben is csak a szerződésben meghatározott napig tart, tehát akkor meg fog szűnni a munkaviszonyod igyis-úgyis. Ha utána munkanélkülire mész, akkor azt hiszem jogosult leszel tgyás-ra, és talán gyedre is passzív jogon, de ahhoz tényleg meg kell lennie a 365 napnak.
2012. nov. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem volt sajnos csak 2010ben utoljra bejelentett munkaviszonyom az is durván 2hónap. Április 30.-al jár le a mostani szerződsem.3hó próbaidő van,azalatt úgy tudom nem vagyok védett az alól hogy ne rúgjanak ki?
2012. nov. 23. 11:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, a próbaidő alatt terhesen is kirúghatnak, úgyhogy addig titkold, és próbálj addig dolgozni, ameddig csak tudsz. Sajnos így nem leszel jogosult az ellátásokra.
2012. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz majd minkanélküliről gyedre menni, mert minimum 365 napot kell ahoz dolgozni, hogy 1 hónap munkanélküli ellátást kapj!

Mivel csak 6 hónapra vettek fel, nem jár majd munkanélküli, Bem tudsz majd gyedre menni onnét!

2012. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!