Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterheléses vizsgálat....

Cukorterheléses vizsgálat. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Éhgyomi 4.7

Ezután ittam cukros löttyöt.

1 óra múlva: 11.0

2 óra múlva 7.1



Azt mondták diétáznom kell és jövő hét közepén megismételjük a vérvételeket, csak többször. valami cukorprofilt emlegetett a doki nem tudom ez mi lesz.

Kezembe nyomtak egy tájékoztató füzetet, de ez nekem annyira kínaiul hangzik. Már bele vagyok zavarodva.

Azt sem tudom hány óránként lehet enni és most konkrétan mit is. ( jó a cukor,csoki, tészta, üdítők azt tudom hogy nem lehet)


reggelire ettem kefírt egy teljes kiörlésű kiflivel, de ittam hozzá 2 dl tejet is. És most olvasom hogy azt már nem szabadott volna meginnom.


Ebédre ehetek paradicsomos káposztát? Azt szabad?



Valaki segítsem nekem légyszives.



2012. nov. 24. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
A paradicsomos káposztában nem igazán van szénhidrát.Minimális.Szerintem azt ehetsz.Napi 5x kell enni keveset.Akkor is nagyon vigyázz a magas szénhidráttartalmú ételekre:krumpli,tészta ,rizs,kenyér,péksüti,rántott húsokban és zöldségekben is sok van a panír miatt,édes tejtermékek,banánt kerüld,csoki,chips,keksz kizárva,Amit ehetsz :hús sülve-főve,zöldségek,kefír,natúr joghurt vagy tejföl,korpás kifli,felvágottak.A diabetikus termékekkel is vigyázz.Olvasd el mi van ráírva némelyikben elég sok a szénhidrát.A cukorprofil kb ugyanaz mint a cukorterhelés.
2012. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 homo ludensz ***** válasza:
33%
Az tény hogy a cukorterhelés után eléggé ijesztő a vércukorszinted. Nálam a éhgyomi sokkal magasabb volt és mikor megnézte a dokinő felírta a Meforal 1000 -s tablettát. Ebből egy felet szedek reggelente /a dokinő utasítására/ és ezek mindent válogatás nélkül. Cukrot azt mostanában kerülöm az igaz még a kávét is keserűen iszom. 3 havonta járok vérvételre és mindig találnak valamit amit aláhúz a labor. Szerintük csak vizet ihatnék ha azt nézném.
2012. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.


Igen, valóban ijesztő a cukros lötty után 1 órával mért értékem.


Viszont amit 2 órával utána mértek az 7.8 alatt van. Az azért beletartozik a normál értékekbe?


Hát remélem a diétával kihúzom és nem kell inzulinoznom magam.

2012. nov. 24. 11:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Jobb ha komolyan veszed ,hidd el!A neten is találsz recepteket hogyan készítsd el az ételeidet.Egy idő után úgy belejössz .Csak oda kell figyelni egy kicsit.Mértéket kell tartani csak.
2012. nov. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A cukorprofil azt jelenti hogy benn korhazi korulmenyek kozott ehgyomorra majd minden etkezes utan 1 oraval vert vesznek es megnezik a cukrod. Az en tanacsaim:

- naponta 5x egyel, ket etkezes kozott minimum 2 oranak el kell telnie (nem ehetsz akkor semmit!)

- reggel ihatsz tejet, minden attol fugg hogy a te szervezeted hogy reagal a dolgokra. Nekem a belgyogyasz kifejezetten azt mondta, hogy o nem tiltja a tejet gyumolcsot reggel, meg kell nezni neked okoz e gondot

- mindenkepp szerezz be egy otthoni cukormerot az nagyon sokat segit hogy kitalald mit ehetsz mit nem.

Van aki tud krumplit rizst keveset enni, nekem pld az azonnal felviszi a cukrom.

Amit en eszek:

reggeli: slim kenyer, sajt sonka zoldseg, maci kv kis tejjel

tizorai: turo natur joghurt alma korte

ebed: rendelek az egeszsegkonyhatol megfelelo szenhidratos ebedet, de hetvegen lehet hust salatat bulgurt (ezt hasznalom mindenhez koretnek, egyaltalan nem viszi fel a cukrom)

uzsi: ugyanaz mint a tizorai vagy zabpehely tejjel melegen

vacsi: szendvics zoldseggel sajttal


amit ne egyel: gyumolcsos joghurtok, puding es tarsai. Feher kenyer, rizs krumpli nagyon mertekkel, cukros dolgok mint csoki uditok (gyumolcsle is). Zoldseget ehetsz akarmennyit, sajtot is.


Nehez az elejen, en is panikba estem de azota teljesen jol megtanultam a korlataimat. Az otthoni meres nagyon sokat segit. Neha tizoraira megeszek egy sajtos pogit ha nagyon megkivanom de melle mas semmi nem fer bele, tej se.


sok sikert!!


35 h km

2012. nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért ez még nem annyira elszállt érték, mert a terhesség amúgy is egy inzulinrezisztens állapot. Alapesetben magas lenne a 7.1, de jól tudod, terhesség esetén a felső határ 7.8.


Nekem első babával 9 lett, kellett 180 g-os ch diétát tartani, a másodiknál 7 (nekünk 1 óra után nem mérik), arra azt mondta a doki, rendben van, majd azért időnként megnézzük az elsőre való tekintettel.

Sosem volt gond.

2012. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


Betartok én mindent szigorúan, abban hiba nincs. Csak tényleg megijedtem.

2012. nov. 24. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!