Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már abortuszod? Mit...

Volt már abortuszod? Mit éreztél utána?

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 12:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Csak missed abortuszom volt, azt sem kívánom senkinek :(

5 nap telt el a diagnózis és a műtét között. Túlzás nélkül mondom, ezt az időszakot pár órányi ájulásos alvás kivételével átbőgtem. Volt, hogy hangosan zokogtam, volt, hogy csak ömlöttek a könnyeim, enni se volt jó, meg semmi sem. A párom nagyon sokat segített, nem tudom, mi lett volna velem Nélküle!

Rettegtem a műtéttől is, soha életemben nem voltam még kórházban. Fájt a szívem-lelkem, mert a legnagyobb örömöm (első várandósságom volt) után életem addigi legnagyobb bánata következett. Nem értem fel ésszel, miért kaptam ezt az ajándékot, ha később el kellett veszítenem.

Aztán a kórházban sok olyannal találkoztam, akik maguk döntöttek úgy, hogy nem akarják a babát, hát az maga volt a pokol... Aztán arra is gondoltam, hogy lehet azt feldolgozni, ha valaki az életről is dönt, hogy legyen, vagy ne legyen és úgy van abortusza... Azt már elképzelni sem tudtam. :(

Fizikailag elég gyorsan felépültem, bár a műtét nagyon megviselt. Utána 2,5 hónapig szinte folyamatosan csak erre tudtam gondolni, aztán megérkezett a kislányom, aki kárpótolt minden fájdalomért, értelmet adott mindennek, azóta is hálát adok minden nap a létezéséért!

2009. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
nekem volt. elég hülye helyzet volt, mert mketten akartunk babát és ugye tettünk is érte. Aztán egyik napról a másikra megváltoztak a körülmények és azt mondta a párom, h ez most nem fér bele. Egy hét múlva kiderült, h terhes vagyok. Én akartam a babát, nem tudtam gondolkodni és nem akartam az eszemre hallgatni csak a szívemre, és arra, hogy az a pici a mienk és bennem növekszik. De a párom hajthatatlan volt. Én meg így nem akartam bevállalni, és bár minél jobban ellenezte én annál jobban ragaszkodtam hozzá, de megtettem. Teljesen ki voltam borulva, utáltam a páromat, látni sem bírtam egy ideig. Az abortusz után csak feküdtem otthon és bőgtem. gyűlöltem magam és az egész helyzetet és csak egy bazi nagy ürességet éreztem. Úgy éreztem kitéptek vmit belőlem és nem vagyok már senki. Nagyon szar volt. De a legszarabb a köv terheesség volt. Egy évre rá, ismét babát vártunk. Őt már a párom is akarta, imádta, állandóan beszélt hozzá stb. Én is szerettem, de más volt... Egyszerűen gyötört a lekifurdalás, hogy a tesóját megöltem, ő meg élhet. Ki voltam borulva, h nekem a meg nem született baba kell. Nem kötődtem hozzá annyira, mint a tesójához. Persze pár hét múlva már minden oké volt, de addigra meghalt a pici. És csak magamat okolhatom érte. Biztos érezte, hogy mit érzek és hogy ki voltam borulva. nem tudom, de szar ez így... Ennek már több mint egy éve, és most rettegek, h egy abortusz és egy vetélés után lehet e egyáltalán gyerekem!
2009. aug. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
18 éves voltam, érettségi után, felvételi előtt, válófélben lévő szülőkkel. Az "előkészületek" közben (nőgyógyász, védőnői beszélgetés, időpont egyeztetés) teljesen hideg fejjel gondolkoztam. A műtét után sokkos állapotba kerültem, de otthon tartani kellett magam, mert nem mondtam el. Végül pár héttel utána, egy babás műsort néztem a tv-ben, amikor először rám szakadt a felismerés, h' mit tettem. Nem megbánás, mert a mai napig úgy gondolom, h' nem volt más választásom, hanem valami olyasfajta üresség, amit a mai napig érzek, amikor Rá gondolok. Nem tudom jobban megfogalmazni. 15 évvel később született meg a lányunk, de a mai napig beszélünk Róla néha, mert ezt nem lehet elfelejteni, vagy kiheverni.
2009. aug. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Történetem szinte ugyanaz, mint az első válaszolóé azzal a különbséggel, hogy nekünk még 2 hetünk van hátra, hogy megláthassuk a Lányunkat.

Tavaly nyáron derült ki, hogy terhes vagyok, bőgtünk a boldogságtól! Vártuk az uh-ot, eszünkbe sem jutott, hogy vmi baj lehet. Lett: üres petezsák... Hogy mi van?? Nem is értettem először hogy mit jelent, mert a doki csak annyit mondott, hogy szerinte nincs baba. Böngészés a neten (akkor találtam ezt az oldalt), és a felismerés: ennek műtét lesz a vége! A vetélés még a laminária felhelyezése után sem indult be, ráadásul körülöttem is tologatták az "önkéntes" abortuszosokat, akik örültek, hogy mehetnek haza délután. Hab a tortán, kismamákkal voltam egy kórteremben, mert a szülészeten nem volt hely számukra...

Fizikailag nem viselt meg a dolog, de lelkileg... Én érzem, hogy decemberben Ő jött vissza hozzánk, mert látta hogy mennyire szerettük Őt abban a pár napban is és hogy mennyire vágytunk Rá! Most pedig bearanyozza a mindennapjainkat, pedig még "csak" pocaklakó! Ő a mindenünk már most!!!

2009. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem mindkettő volt. 17 évesen teherbeestem, az akkori párom azonnal lelépett és a szüleim sem álltak mellém. Nem volt más választásom. Pokol volt az egész, azt hiszem feldolgozatlan élmény a mai napig. Éveken át gyötörtem magam. Az volt a legnagyobb rémálmom, hogy soha nem lehet majd gyerekem, mert arra, amit tettem nincsen bocsánat. Később férjhez mentem, de a férjem nem akart gyereket, így sok sok év kínlódás és könyörgés után feladtam és elváltam. A jelenlegi kapcsolatom olyan, amilyenről mindig álmodtam, vágytunk nagyon egy babára, de a terhesség megszakadt a 12. héten. Azt gondoltam, hogy ez a büntetésem, iszonyú volt szembesülni, végigcsinálni.

Most 32 éves vagyok és 23 hetes kismama. Imádkozom,hogy minden rendben legyen. Valahol a lelkem mélyén úgy hiszem, hogy nem volt véletlen, hogy ennyit kellett szenvednem ezért a babáért.

2009. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Nekem volt abortuszom és azóta is lelkiismeret furdalásom van(pedig már 10éve)sajnos nem tarthattuk meg.Igaz mi döntöttünk így de nyomós okunk volt rá ,és az érzés biztos más, mint mikor elmegy a baba de ez is iszonyú! Nekem megmaradt a lelkiismeret furdalás és a szégyen,főleg amikor arról hallok,hogy van aki nagyon szeretne de nem sikerül.Most 12 hetes terhes vagyok és borzasztó lenne ha nem maradna meg a baba.Szóval csak azt akarom mondani,hogy sok nőnek nincs más választása és megszenvedik a döntésüket!
2009. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen barom pontozgatja le ezeket a válaszokat??Akinek nem tetszik miért nem meri bevállalni és mondja el hogy mi a problémája??Bocs az offért.
2009. aug. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7 eve volt, fiatal voltam es nagyon naiv. Borzalmas volt utana, az erzelmi resze egy eletre bennunk marad, most babat varok es boldog vagyok.
2009. aug. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Három abortuszom volt, fiatal, felelőtlen voltam, naiv és buta, úgy mint az akkori partnereim... anyai ösztönök nélkül, fel sem fogtam, hogy mire készülök, hideg fejjel végig csináltam, semmit sem éreztem az első kettő után. A 3. már megviselt lelkileg, még most is lelkiismeret furdalásom van, nem kellett volna hogy megtegyem.... Most 32 éves vagyok egy 9 éve tartó kapcsolatban, biztonságban várjuk első babánkat, de nagyon nagyon sok évig tartott, hogy teherbe estem...

Miért tetted fel a kérdést? Bajban vagy vagy döntés előtt?

2009. aug. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szerettük volna a babát de nem voltak jók az eredmények így a 14. héten megszakították a terhességet 4 év telt mire annyira feldolgoztam ,hogy egy újabb terhességet bevállaltam sajnos a 8. héten elvetéltem ismét kezdtem magamba zuhanni de férjem folyamatosan azt mondogatta ne adjuk fel próbálkozzunk, 3 hónap múlva újra terhes lettem és már 4 hónapos a kislányom.Mióta megszületett nagyon boldog vagyok ,de szomorú is mikor vissza gondolok az előzményekre
2009. aug. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!