Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív teszt után hol kell...

Pozitív teszt után hol kell jelentkezni, a nőgyógyásznál vagy lehet menni a terhesgondozóba?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, hogy mi van felétek. Nálunk SZTK van és odajárok nődokihoz.
2009. nov. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elöször nőgyógyásznál,hogy igazolja a terhességet!

Kér laborvizsgálatokat és utánna fognak szóbaállni veled a terhesgondozóban.

2009. nov. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem magánrendelésre gondolok, teljesen tb-alapon akarok orvoshoz járni, csak arra vagyok kíváncsi, mi a menete a dolognak. Először a nőgyógyászati szakrendelőt kell felkeresni vagy a terhesgondozóba is lehet már menni.
2009. nov. 22. 16:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm.
2009. nov. 22. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Én pedig kihagynám a terhesgondozót, van fogadott orvosom. Ez így jó?
2009. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elmész Tb alapon a nőgyógyászhoz, megállapítja a terhességet, ír róla egy papírt és azzal mehetsz a védőnőhöz. Ő az alapján fogja kiállítani a kiskönyvedet.

38km

2009. nov. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
16:53 Ha van fogadott orvosod, akkor ő végzi a terhesgondozást.
2009. nov. 22. 17:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Először nőgyógyász, és az általa a terhességről kiállított papírral mehetsz a terhesgondozóba.

Az okostojásokkal meg ne foglalkozz :)

Gratulálok és boldog babavárást Neked!

2009. nov. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. nov. 22. 18:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy biztos: Első a nőgyógyász (teljesen mindegy, hogy magán vagy nem), mert a terhességet megállapító igazolás (amiben megsaccolja nagyjából a terhesség korát is)nélkül nem tud veled mit kezdeni a védőnő, akinek ki kell állítania a kiskönyvedet.

A terhesgondozás teljesen változó, attól függ, hol élsz. Szegeden van körzeti védőnő (ő jár ki hozzád, ő állítja ki a kiskönyvet, de beutalókat nem adhat vizsgálatokra) ill. van központi (ők adnak beutalókat és ők igazolják a 4 alkalmat, ami az anyaságihoz kell). A központit hiába hívtam fel, hogy már jártam a körzetinél és megvan a kiskönyvem, a 14. hétre adtak időpontot, azt mondták, hohy addig nincs dolgunk egymással.

DE ez csak egy város. Az eddig itt olvasottakból az tűnt ki, hogy mindenhol más. Szerintem az az egy egységes, hogy az 1. az orvos kell, hogy legyen, utána mejd ő megmondja, hogy merre menj(-:

Egyébként gratulálok a pozitív teszthez, vigyázz magatokra(-: 32 hetes kismami

2009. nov. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!